loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Cilat janë avantazhet dhe disavantazhet e 0603LED

Cilat janë avantazhet e rruazave të llambave 0603LED? 1. Madhësia e vulës së paketimit është e vogël: LED është një çip i vogël dhe është i paketuar në rrëshirë epokside, pra është shumë i vogël dhe i lehtë, madhësia e LED serisë 0603 është 1,6* 0,8 mm, e përshtatshme për përdorim të produkteve precize; 2. Shkëlqim i lartë: LED me kalori të ulët përdor aftësi ndriçimi të ftohtë, i cili është shumë më i ulët se pajisjet e zakonshme të ndriçimit. 3. Çipi LED 0603 mund të përdorë parimet e kuqe, jeshile dhe blu. Nën kontrollin e teknologjisë kompjuterike, tre ngjyrat kanë 256 gri dhe përzierje. 4. Konsumi i ulët i energjisë: 0603 Tensioni i dritës LED është midis 1.8-3.4V, rryma është 5mA-20mA dhe fuqia është shumë e vogël rreth 0.02W. 5. Fokusi i dritës mund të jetë i fortë: pika ndriçuese e 0603 është më e përqendruar dhe efekti është pak më i mirë. 6. LED për mbrojtjen e mjedisit është bërë nga të dhëna jo toksike. Ndryshe nga llamba fluoreshente që përmban merkur, ajo do të përbëjë pastrim. Ku janë mangësitë e saj? Ndikon në shikim: Syri më i papranueshëm i njeriut është 0603 Blu-ray dhe drita vjollcë UV. Blu-ray vret qelizat e aktivitetit të syrit të njeriut rreth 10 herë më shumë se drita jeshile, qelizat e dritës vjollce UV janë 10 herë më shumë se drita blu. Qelizat aktive janë një sasi e vogël, dhe kanceri përfundimtar përbën një pllakë. Dhe përbërja e dritës së bardhë LED duhet të mbështetet në dritën blu me gjatësi vale 450-455 nm për të ngjallur pluhur fluoreshente. Sa më e ulët të jetë gjatësia e valës, aq më e fortë është vazoja e flokëve. Zakonisht gjatësia e valës së LED-it kontrollohet brenda 500 nm, domethënë 450-455 nm, ose 455-460 nm, që është dëmtimi më i madh. Interval i fortë, duke supozuar se gjatësia e valës bëhet më e madhe, atëherë talenti i pluhurit fluoreshent u ul, dhe efikasiteti zvogëlohet. Për të ndjekur ndriçimin, njerëzit zakonisht forcojnë intensitetin Blu-ray të LED 0603. Sa më e gjatë të jetë koha e ndriçimit, aq më i shpejtë është zbutja e pluhurit fluoreshente, gjë që do të bëjë që drita e brezit të dritës blu të syve të njerëzve të jetë më e fortë.

Cilat janë avantazhet dhe disavantazhet e 0603LED 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- UV Led diode

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Zhvillimi i UV UV nën Epidemi
Infeksionet e lidhura me shëndetin dhe ato të shkaktuara nga uji i kushtojnë botës miliarda dollarë në vit dhe mijëra jetë në vit. Një hap i rëndësishëm parandalues ​​është sterilizimi, i cili mund të realizohet duke përdorur metoda të ndryshme, duke përfshirë rrezatimin e dritës ultravjollcë (UV).
LED RGB Direct Insert Struktura e paketës së rruazës së llambës me tre ngjyra me ngjyrë të plotë
Dioda që lëshon dritë LED mund të ndahet në njëngjyrëshe, me dy ngjyra, me tre ngjyra dhe RGBW me katër ngjyra LED me katër ngjyra sipas ngjyrave të ndryshme ndriçuese. E di.
Zhvillimi i UVLED UVLED dhe Automatizimi
Pas dy vitesh atrofi të tregut global të automatizimit, ai do të kthehet në rritje dhe një prirje e re e tregut global të teknologjisë së prodhimit po shfaqet. Acco
[Burimi i dritës me pikë UVLED] Tianhua lançoi burimin e ri të dritës me pikë UVLED
Burimi i dritës me pikë UVLED i Tianhui është një përmirësim i zhvilluar prej kohësh për të krijuar LX-C40 aktual. Ai jo vetëm që mund të përmbushë mirë nevojat e klientëve, por edhe të dalë
5050RGBW Dritat e futura direkt Furnizuesi rruaza e llambës LED, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Konsultim: 400 676 8616] Rruazat e llambave 5050RGBW kombinohen me dritën shumëngjyrëshe dhe të bardhë RGB (specifikimet e rruazës së llambës LED me dritë të bardhë mund të jenë të përshtatshme
Rruazat e dritës infra të kuqe 3528 përdoren kryesisht në industrinë e bukurisë dhe terapisë fizike
Instrumenti i bukurisë maskë është gjithashtu mjaft i nxehtë në dy vitet e fundit. Ka dhjetëra rruaza llambash, dhe ka mijëra. Avantazhi është se mund të përdoret
Karakteristikat e lëshimit me infra të kuqe 2835 të kokës së topit, shihni sa dini?
Lëshimi infra të kuqe me kokë topin 2835 përdor kllapa bakri, argjendi ose ari në sipërfaqe, dhe nxehtësia e tij është e vogël, konsum i ulët energjie, ndriçim i menjëhershëm, anti-i fortë
0603 Patch LED Drita e Kuqe Bateria Ekrani Harta e Fuqisë së Baterisë
Përdorni tre drita të kuqe LED të madhësisë së paketimit 0603 për të shfaqur fuqinë, përdorni qarkun e kontrollit të dizajnit të çipit LM339 të krahasuesit me katër llogaritje, kontrolloni LED-in me tre segmente
[Përparësitë] Avantazhi i llambës tradicionale të merkurit UV sesa drita UVLED
Përparësitë e llambës tradicionale të merkurit UV të raportit të dritës UVLED të të gjithë makinës 1. I sigurt dhe miqësor ndaj mjedisit, nuk prodhon ozon dhe nuk dëmton
[Application] Aplikimi i Pajisjeve të Kurimit UVLED në Industrinë e Printimit
Në ekspozitën e shtypit të Kinës Jugore që përfundoi në Qendrën e Konventave dhe Ekspozitave në Guangzhou këtë vit, është e lehtë për ne të zbulojmë se shumë pajisje printimi janë eq
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect