loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Dallimi midis 365nm 395nm UVA LED Ziguang Flash

Rrezet ultravjollcë UV mund të përdoren për testimin e agjentëve fluoreshente, tymin dhe alkoolin kundër falsifikimit të kërkimit të breshkave të urinës shtëpiake! Elektrik dore LED me dritë vjollce e rruazave të llambave ultravjollcë UVA LED mund të tregojë qartë nëse nevojat e përditshme kanë agjentë fluoreshente dhe ato mund të kontrollojnë rrobat dhe mbetjet në sendet shtëpiake në dysheme. Mund të përdoret edhe për gjetjen e akrepit gjatë natës, kontrollin e valutës, patentë shoferin, kartën e identitetit, pasaportën, etj! Aktualisht, rruazat e llambave LED të përdorura në elektrik dore Ziguang janë kryesisht rruaza llambash ultravjollcë LED UVA. Pra, cilat janë ndryshimet midis elektrik dore të purpurt UVA 365nm dhe 395nm? 1. Dallimi më tipik midis dy llojeve të elektrik dore me dritë vjollce me gjatësi vale të ndryshme është se gjatësia e valës së elektrik dore është e ndryshme. Natyrisht, një prej tyre është rruaza e dritës vjollcë LED UVA me gjatësi vale 365 nm dhe një rruazë e dritës vjollcë LED me gjatësi vale 395 nm. Kjo mund të shihet nga emrat e tyre shumë intuitiv. Ky ndryshim është gjithashtu një ndryshim në elektrik dore LED Ziguang. 2. Ngjyra të ndryshme të artikujve të rrezatimit 365nm LED dritë vjollcë dritë e purpurt elektrik dore janë të lehta; Elektrik dore ultravjollcë LED 395 nm janë më të lehta. Në përgjithësi, është më e lehtë të identifikohet agjenti fluoreshent në artikujt kur ndizet me një elektrik dore të lehtë dhe funksioni i njohjes së agjentit fluoreshent kur ngjyra e elektrik dore më të errët nuk është aq e fortë. 3. Përdorime të ndryshme të elektrik dore me dritë vjollce LED 365 nm mund të heqin njëfarë fluoreshence që nuk mund të hiqen llambat me dritë vjollce 395 nm, si p.sh. fluoreshenca në pjesën e pasme të RMB. 4. Çmime të ndryshme. Për shkak se elektrik dore me dritë vjollce 365 nm mund të identifikojë më mirë agjentin fluoreshent, çmimi i rruazave të llambave ultravjollcë LED 365 nm është gjithashtu më i lartë se rruazat e llambave ultravjollcë 395 nm. Kthehu në listë

Dallimi midis 365nm 395nm UVA LED Ziguang Flash 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- UV Led diode

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
[Teknologji e re] Komunikimi i pajisjeve me burim drite UVLED në një mjedis të veçantë
Kohët e fundit, disa klientë duan të përdorin veshje UVLED për të aplikuar në produkt dhe për të vendosur procesin e reagimit në një mjedis të veçantë. Duke pasur parasysh se punëtorët nuk mund të op
Makinë shërimi UV LED Filial Line UV LED
Pajisjet e kurimit UVLED përdoren gjerësisht. Në përputhje me kërkesa të ndryshme, makina e kurimit UVLED ka forma të ndryshme. Pajisjet e kurimit në formën e
[Fuqia] Prezantimi i drejtuesit të komponentit kryesor të pajisjes së kurimit UVLED
Performanca e një pajisjeje kuruese UVLED varet kryesisht nga performanca e furnizimit me energji elektrike. Prandaj, dizajni i furnizimit me energji elektrike është shumë i rëndësishëm. T
[Printimi UV] Dallimi midis Kurimit UV dhe Kurimit Tradicional
Parimi bazë i ngurtësimit UV është përdorimi i rrezatimit ultravjollcë UV për të bërë molekulat e materialeve të ndjeshme ndaj dritës të dekompozohen për të formuar një
[Bojë druri UV] Prodhuesi ju thotë të zgjidhni burimet e dritës UVLED Më shumë kursim energjie dhe mbrojtje të mjedisit
Ai është shumë i ndryshëm nga ai i komponentëve të nivelit të lartë të avionit, siç është dyshemeja prej druri. Pikturimi UV është shumë i ndryshëm. Për shkak të formave dhe madhësive të ndryshme të wo
[Fuqia e dritës UV] Si të zgjidhni fuqinë e burimit të dritës UV
Si të kontrolloni fuqinë dalëse të burimit të dritës UV, kontrolluesi ynë Tianhui në përgjithësi përdor një furnizim me rrymë konstante, i cili ndryshon fuqinë dalëse të
[Makina e kurimit UV] Kjo mënyrë për të zgjedhur një makinë shërimi me rreze UV ​​është më e mirë
Kohët e fundit, disa klientë kanë thirrur për t'u konsultuar me makineri për shërimin e ngjitësit UV. Disa klientë përmendin gjithashtu se shpejtësia e kurimit është mjaft e shpejtë. Me dev të vazhdueshme
[Burimi i dritës me tel UV LED] Karakteristikat e pikave të dritës të burimeve të dritës së linjës LED UV
Përkufizimi i secilit prodhues të burimeve të dritës të linjës UVLED është i ndryshëm, në përgjithësi i referohet një burimi drite me gjerësi drite më pak se 10 mm ose 15 mm, dhe jo
[Jeta UV LED] Si të përmirësohet jeta e makinës shëruese me LED UV
Jetëgjatësia e rruazave të llambave UVLED është përgjithësisht 20,000 orë. A mund të funksionojë UVLED për 20,000 orë normalisht? Gjatë përdorimit, për shkak të fenomenit të dështimit të dritës, jeta e UVL
[Shpërndarja e nxehtësisë UVLED] Këtë verë, duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje ftohjes së makinerive shëruese UVLED
Së fundmi, temperaturat e larta, pjesa më e madhe e vendit janë mbuluar nga temperatura mbi 35 gradë. Nxehtësia mund t'i bëjë njerëzit të ndihen jo rehat, si dhe UVLE
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect