loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Si për burimet e integruara të dritës 10 W

Produktet e paketimit LED të Shenzhen Technology kanë një shumëllojshmëri produktesh, duke përfshirë dritën e kuqe, të verdhë, blu, jeshile, të bardhë, të bardhë, vjollcë, RGB, etj., të cilat përdoren gjerësisht në dritat e zjarrit, dritat e rrugëve, dritat e minatorëve, dritat paralajmëruese, llambat dhe LED janë të planifikuara të sheshta. Trupi që lëshon dritë është deri në 120LM/W, që është shumë më i lartë se 70LM/W i llambave fluoreshente të zakonshme dhe 100LM/W i tubit të llambës T5. Paketimi i integruar quhet edhe paketim polikristalor. Është për të përcaktuar numrin e çipave LED në bazën e panelit bazë bazuar në fuqinë e kërkuar. Mund të inkapsulohet në pajisje LED me fuqi të lartë si 1W, 2W dhe 3W. Çipi është i kapsuluar nga forma e dizajnit optik. Projekti i ndriçimit me burim drite të integruar 10W dhe aspekte të tjera. Parku i Shkencës dhe Teknologjisë Shenzhen ka menaxhim të plotë dhe mjedis të rehatshëm. Pranë rrugës kryesore, transport dhe mallra i përshtatshëm dhe i shpejtë. Është e papritur që llamba ujore LED me spektër të plotë nuk është e disponueshme. Drita e dritës LED kontrollohet nga mikroçipi i integruar. Në aplikimin e inxhinierisë së vogël, mund të përdoret pa një kontrollues. Nga ndriçimi i përgjithshëm në pothuajse të gjitha fushat. Ndryshe nga ndriçimi i përgjithshëm, aplikimet e ndriçimit të disa fushave të veçanta gjithashtu kanë marrë gjithnjë e më shumë vëmendje dhe perspektivat e tregut po bëhen gjithnjë e më optimiste. Këto aplikacione duhet të mbështeten në burimin e veçantë të dritës LED. Jetëgjatësia: Burimi i dritës LED është një lloj i ri burimi elektro-optik. Parimi i tij i punës është krejtësisht i ndryshëm nga burimet e tjera ekzistuese elektro-optike. Mekanizmi i konvertimit është i përbërë nga elektronika nga dyshemeja në vrimë, që i përket llojit të burimit të dritës së ftohtë (ngrohje pa elektrodë jashtë dritës). Struktura e burimit të dritës LED është e thjeshtë, trupi i ndritshëm është një trup solid aliazh, i shoqëruar me vëllimin e tij shumë të vogël, një fuqi të vetme LED, një ngrohje të konsiderueshme dhe pa problem zjarri. Jeta e shërbimit të LED-it është dukshëm më e lartë se tubi i llambës fluoreshente, i cili ka një vlerë të madhe për reduktimin e kostove të mirëmbajtjes. Efektet dinamike të ndezjes së ngjyrave të burimit të integruar të dritës 10 W, ndezjes së rastësishme, alternimit të gradientit, etj. mund të arrihet edhe nëpërmjet kontrollit DMX për të arritur efektin e ndjekjes dhe skanimit. Pranë rrugës kryesore, transport dhe mallra i përshtatshëm dhe i shpejtë. Ajo ka rreth 3,000 metra katrorë të termocentraleve ultra të pastra dhe antistatike të nivelit 100,000 dhe përdor grupin më të avancuar të grupeve të avancuara ndërkombëtare të kristaleve të ngurta, telave të salduar, vulave dhe ndarjes së ngjyrave. Orë, dhe indeksi i paraqitjes së ngjyrave është më pak se 30; LED ka avantazhe të rëndësishme si efikasitet i lartë, kursim energjie, jetëgjatësi (50,000 orë), mbrojtje mjedisore, indeks i lartë i interpretimit të ngjyrave ( > 75), etj. Dhe tema më e njohur e prodhuesve të dritave të rrugës. Si thelbi i dritave të rrugës LED, teknologjia e prodhimit të çipave LED dhe teknologjia përkatëse e paketimit përcaktojnë së bashku perspektivat e aplikimit të LED në fushën e ndriçimit në të ardhmen. Nga analiza e numrit të çipave dhe densitetit të integruar të çipit, është konstatuar se temperatura e nyjës së bardhë LED me shumë çipa të paketimit të integruar rritet me rritjen e numrit të çipave të integruar. Efikasiteti emocional është ulur me rritjen e numrit të çipave të integruar. Prandaj, sasia dhe dendësia e integruar janë gjithashtu një faktor i rëndësishëm ndikues në aplikimin e teknologjisë së paketimit të integruar. 10W i Integruar Burimi R & D dhe ekipi prodhues për më shumë se 10 vjet përvojë përvoje LED, duke zhvilluar aftësi të shkëlqyera të projektimit dhe prodhimit të LED; të gjitha lëndët e para zgjidhen përmes verifikimit të testit të besueshmërisë.

Si për burimet e integruara të dritës 10 W 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- UV Led diode

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Aplikimi i teknologjisë së dezinfektimit me ultraviolet (UV) në industrinë e pijeve të lëngjeve
Në industrinë e ushqimit dhe pijeve, teknologjia e dezinfektimit me ultraviolet (UV) është një sektor që po zgjerohet me shpejtësi. Rrezatimi UV përdoret për të dezinfektuar ujin, ajrin dhe sipërfaqet duke vrarë bakteret, viruset dhe patogjenët e tjerë për ta bërë ushqimin të shëndetshëm. Kjo teknologji është rritur në popullaritet për shkak të efikasitetit, përdorshmërisë dhe kostos minimale
Aplikimi i UV LED në Industrinë Elektronike
Zgjerimi i shpejtë i industrisë së elektronikës ka bërë të nevojshme zhvillimin e teknologjive të reja dhe inovative për të çuar përpara industrinë. Aplikimi i zgjidhjeve UV LED është një nga teknologjitë në zhvillim në industrinë e elektronikës. Për shkak të karakteristikave të tyre unike, si jetëgjatësia e gjatë, efikasiteti i energjisë dhe madhësia kompakte, këto zgjidhje janë miratuar gjerësisht në industri si një alternativë e përshtatshme për burimet konvencionale të ndriçimit.
Çfarë është shërimi UV LED?
Kurimi me UV LED është një teknikë që përdor dritën ultravjollcë për të kuruar ose ngurtësuar substancat. Kjo procedurë përfshin ekspozimin e materialit ndaj diodave UV LED që lëshojnë dritë UV. Kur drita UV godet një substancë, ajo fillon një reaksion kimik që shkakton ngurtësimin ose zgjidhjen e substancës. Diodat UV LED nxjerrin dritë UV-A, UV-B dhe UV-C, të cilat korrespondojnë me gjatësitë e valëve të kërkuara për të filluar procesin e kurimit.
Një udhëzues për zgjedhjen e filtrit të duhur UV LED për nevojat tuaja për dezinfektim
Gjatë gjithë viteve, drita ultravjollcë (UV) si dezinfektues ka fituar popullaritet. UV LED është përdorur si një zgjidhje UV LED që është e aftë të vrasë një sërë mikroorganizmash, duke përfshirë bakteret, viruset dhe mykun. Njihet gjithashtu si procesi i dezinfektimit me UV LED
Sa kushton një sistem dezinfektimi UV?
Po kërkoni një zgjidhje të qëndrueshme dhe fleksibël për të dezinfektuar hapësirën tuaj? Mos kërkoni më larg se njësitë e lëvizshme UV. Këta robotë novatorë lëvizin nga dhoma në dhomë, duke eliminuar mikrobet dhe bakteret e dëmshme në sipërfaqe. Diodat e lëvizshme me rreze UV ​​po bëhen të njohura pasi më shumë industri jashtë kujdesit shëndetësor kapin përfitimet e dezinfektimit UV.
Me rikuperimin e kërkesës në tregun e kafshëve shtëpiake, cilat pika të ndritshme mund të sjellë LED-ja UV në tregun e kafshëve shtëpiake?
UV LED, i njohur gjithashtu si Diodat Emituese të Dritës Ultraviolet, është një pajisje në gjendje të ngurtë që prodhon dritë sapo kaloni rrymat elektrike në një qark. Këto rryma kalojnë nga ana pozitive në anën negative të një rryme.
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e veshjes dhe printimit
Kurimi UV LED përdor dritën UV për të ndryshuar ngjitësit, veshjet dhe bojërat në lëndë të ngurta të fiksuara në vend nëpërmjet polimerizimit. Ndërsa teknologjia po evoluon, vërehet një rritje e jashtëzakonshme në adoptimin e UV LED Curing. Kjo është.’s kryesisht për shkak të kostos, performancës dhe përfitimeve të qëndrueshmërisë që sjell
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e lenteve optike
Me avancimin e diodave transmetuese të dritës së ndritshme, tregu modern i restaurimit po zhvillohet me shpejtësi (UV LEDs). Ato japin përfitime të ndryshme mbi tymin e merkurit dhe burimet e tjera të dritës UV që janë praktikisht identike në disa aplikacione, duke përfshirë më pak kosto mbështetëse, besueshmëri më të spikatur, intensitet të ulët, kontroll të zhvilluar më tej të energjisë dhe, padyshim, fondet rezervë të kostos.
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e komunikimit/kabllit optik
Bota e telekomunikacionit ka përparuar shumë dhe ata janë zhvilluar shumë që nga vitet 1960. Në ditët e sotme, kërkesa për komunikim optik dhe për shkak të kësaj rritje të kërkesës, kompanitë po prodhojnë fibra të reja dhe më efikase kabllore.
Aplikime për dezinfektimin me dritë UVC-LED
Rrezatimi UVC është një dezinfektim i njohur i ujit, ajrit dhe sipërfaqeve transparente ose të tejdukshme. Shumë vite më parë, rrezatimi UVC u përdor me sukses për të ndaluar përhapjen e mikroorganizmave si tuberkulozi. Për shkak të kësaj vetie, llambat UVC shpesh quhen llambat "germicide".
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect