loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Katër tregues të rëndësishëm të rruazave të llambave LED

Si pjesa më kritike e ekranit LED me ngjyra të plota, cilësia e rruazave të llambave LED luan një vendim shumë të rëndësishëm për cilësinë e ekranit LED. Në përgjithësi, rruazat e llambave LED përdoren në të gjithë ekranin LED me ngjyra të plota, dhe mund të ketë mijëra apo edhe dhjetëra mijëra rruaza llambash LED për metër katror. Performanca dhe ngopja dhe qartësia e ngjyrave. —Treguesit e rëndësishëm të rruazave të llambave LED janë: 1. Ekrani LED me kapacitet antistatik. Për shkak se rruazat e llambave LED janë pajisje gjysmëpërçuese, ato janë të ndjeshme ndaj elektricitetit statik dhe mund të shkaktojnë lehtësisht elektricitet statik. Prandaj. Në përgjithësi, voltazhi i dështimit të testit të modalitetit statik njerëzor të rruazave të llambave LED nuk duhet të jetë më i vogël se 2000 V. 2. Karakteristikat e dobësimit të ekranit LED me ngjyra të plota Rruazat e llambave LED do të prishen ngadalë me rritjen e kohës së përdorimit. Zbutja e shkëlqimit të rruazave të llambave LED lidhet me çipat LED, materialet ndihmëse dhe proceset e paketimit. Në përgjithësi, pas testit prej 1000 orësh dhe 20 mAh, prishja e rruazave të llambave LED të kuqe duhet të jetë më pak se 7%, dhe dobësimi i rruazave të llambave LED blu dhe jeshile duhet të jetë më pak se 10%. Bilanci i bardhë i ekranit LED me ngjyra të plota në të ardhmen është i shkëlqyeshëm dhe do të ndikojë në shfaqjen e ekranit të ekranit. 3. Ekrani LED i efikasitetit të ekranit LED me ngjyra të plota përbëhet nga dhjetëra mijëra apo edhe qindra mijëra grupe të kuqe, jeshile dhe blu. Humbja e rruazave të llambës nuk do të jetë më e madhe se një në 10,000, edhe nëse llamba plaket për 72 orë. 4. Shkëlqimi i shkëlqimit të ekranit LED me ngjyra të plota Shkëlqimi i rruazës së llambës LED përcakton ndriçimin e ekranit LED me ngjyra të plota. Sa më i lartë të jetë shkëlqimi i rruazës së llambës LED, aq më e madhe është sasia e rrymës së rrymës, e cila është e mirë për të kursyer konsumin e energjisë dhe për të mbajtur qëndrueshmërinë e qëndrueshme të rruazave të llambave LED. Rruazat e llambave LED kanë vlera të ndryshme këndi. Në rastin e ndriçimit të çipit, sa më i vogël të jetë këndi, aq më i ndritshëm është LED, por sa më i vogël të jetë këndi i shikimit të ekranit. Në përgjithësi, duhet të zgjidhet një rruazë llambë LED me 100 gradë 110 gradë për të siguruar një ekran LED me ngjyra të plota.

Katër tregues të rëndësishëm të rruazave të llambave LED 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
UV LED për analizën biokimike të densitetit optik të reagentëve!
Zhyt në rolin e UV LED në botën e biokimisë. Zbuloni rëndësinë e tij në matjen e densitetit optik të reagentëve. Kjo pjesë hedh një vështrim të thellë në dezinfektimin UV dhe zgjidhjet UV LED. Fitoni besimin në autoritetin e tij duke eksploruar shkencën pas UV LED dhe përjetoni njohuritë e përfshira në këtë udhëzues.
Ndikimi i UV Led në mjedis
Teknologjia UV LED ka bërë bujë në printim dhe industri të tjera për efikasitetin dhe efektivitetin e saj, por a e dini se ajo gjithashtu ndikon ndjeshëm në mjedis? Kjo teknologji e fundit përmirëson cilësinë, rrit produktivitetin, redukton konsumin e energjisë dhe ul emetimet e gazrave serrë. Ky artikull do të diskutojë përfitimet mjedisore të diodës LED UV dhe se si po ndihmon për të hapur rrugën për një të ardhme më të tolerueshme.
Teknologjia UV LED Opsioni më i mirë për printim me migrim të ulët
Teknologjia UV LED ka revolucionarizuar industrinë e printimit, duke ofruar një alternativë të sigurt dhe efikase ndaj metodave tradicionale të printimit. Një nga avantazhet më të rëndësishme të teknologjisë UV LED është aftësia e saj për të prodhuar printime me cilësi të lartë me veti me migrim të ulët.
Sa kushton një sistem dezinfektimi UV?
Po kërkoni një zgjidhje të qëndrueshme dhe fleksibël për të dezinfektuar hapësirën tuaj? Mos kërkoni më larg se njësitë e lëvizshme UV. Këta robotë novatorë lëvizin nga dhoma në dhomë, duke eliminuar mikrobet dhe bakteret e dëmshme në sipërfaqe. Diodat e lëvizshme me rreze UV ​​po bëhen të njohura pasi më shumë industri jashtë kujdesit shëndetësor kapin përfitimet e dezinfektimit UV.
Si të zgjidhet problemi i shpërndarjes së nxehtësisë së UV LED?
Kur ndizet burimi i dritës LED, zona e lidhjes P-N brenda çipit fillon të funksionojë, duke gjeneruar dhe grumbulluar nxehtësi. Sa herë që gjendja arrin një gjendje të qëndrueshme, temperatura quhet temperatura e kryqëzimit
Udhëzuesi përfundimtar rreth përdorimeve të ndryshme të dritës UV
Që nga fillimi i viteve 1900, drita ultraviolet (UV) është përdorur për të kuruar çrregullimet e lëkurës. Është e njohur se rrezet e diellit kanë përfitime terapeutike, por gjithashtu mund të kenë pasoja negative, duke përfshirë djegien dhe kancerin. Një gamë e gjerë çrregullimesh dermatologjike tani mund të trajtohen me krijimin e burimeve artificiale UV, të cilat janë më të sakta, të sigurta dhe efektive falë kërkimeve të gjera që kanë përmirësuar të kuptuarit tonë të rrezeve UV dhe pasojave të tyre në sistemet njerëzore.
Aplikimi dhe perspektiva e industrisë mjekësore UV LED
Ne e kuptuam nevojën për të thjeshtuar dhe mbrojtur jetën e profesionistëve mjekësorë që ndeshen me ujin kur morëm parasysh aplikimet mjekësore për zgjedhjen tonë të Zgjidhje UV LED.
Pyetje Analiza e LED me fuqi të lartë në aplikim
Fluksi i daljes së diodës UV led me fuqi të lartë po rritet; pajisjet kryesore të bazuara në nitride III aktualisht lëshojnë mbi 150 lm LED të bardhë, cian ose jeshil. Ne do të shqyrtojmë elementët themelorë të dizajnit të këtyre produkteve, duke i kushtuar vëmendje të veçantë paketimit të energjisë, pajisjeve me rrokullisje dhe teknologjive të veshjes së fosforit
[Makina shëruese UVLED] Pajisja UVLED me shërim ngjitës ultraviolet duhet të zgjidhet si kjo
Si një lloj i ri ngjitësi, ngjitësi UV, si një lloj i ri ngjitësi, përdoret gjerësisht në industrinë elektronike, optike, mjekësore, automobilistike dhe industri të tjera me performancë të mirë.
Përparësitë e rruazës së llambës me kalli Blu-ray
Burimi shumë praktik i dritës së rruazës së llambës LED, dëmtimi ose plasaritja e sipërfaqes së burimit të integruar të dritës LED, shkakton që burimi i dritës të mos jetë në gjendje të ndizet dhe llamba e vdekur
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect