loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

0603 Kuq dhe i bardhë Fanar me dy ngjyra LED Prezantimi i produktit

Zhuhai 0603 rruaza llambash me dy ngjyra të kuqe dhe të bardhë përdorin çip të markës, paketim rrëshirë transparente pa ngjyrë; 0603 Produktet e rruazave të llambave LED përdoren gjerësisht në: ndriçimin e ndriçimit; ekrane të jashtme dhe të jashtme (semaforë, tabela ekrani); Billboard) Elektronika e makinave (instrumenti i makinës, butoni, ndriçimi audio); modul LED; shirit drite LED; shfaqja; drita treguese e trafikut, drita sinjalizuese etj. Madhësia e produktit LED me dy ngjyra të bardha: 1.6*1.5*0.55mm rrymë: 20mA ndriçim: 140-180/350-400 mcd ngjyra e ndritur: e kuqe dhe e bardhë paketimi i produktit me dy ngjyra: 4000 copë/paketimi 0603 LED me dy ngjyra të kuqe dhe të bardhë Karakteristika e produktit të fenerëve: 1 Nxehtësi e vogël, shkëlqim i lartë 2. Plakja me dritë të ulët: 3000 orë zbutje mesatare (2%3, jetëgjatësi ultra e gjatë (më shumë se 50,000 orë) 4. Dritë e menjëhershme (më pak se 100 sekonda) 5, mbrojtje e shkëlqyer elektrostatike 6. Punimet janë në përputhje me RoHS Standard Zhuhai Co., Ltd. të specializuar në prodhimin e rruazave të llambave patch 0603LED, rruaza llambash 0805LED, rruaza llambash 1206LED, rruaza llambash 3528LED, rruaza llambash 5050LED dhe rruaza të tjera patch. Rruaza llambash LED të futura drejtpërdrejt 234 rruaza llamba, 255 rruaza llamba, 257 rruaza llambash, rruaza llambash direkte 2 mm, rruaza llambash 3 mm, rruaza llamba 5 mm, rruaza llamba 8 mm, etj. Dioda, nëse ka nevojë, kontaktoni stafin zyrtar të shërbimit të klientit në internet!

0603 Kuq dhe i bardhë Fanar me dy ngjyra LED Prezantimi i produktit 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- UV Led diode

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Në industrinë e ushqimit dhe pijeve, teknologjia e dezinfektimit me ultraviolet (UV) është një sektor që po zgjerohet me shpejtësi. Rrezatimi UV përdoret për të dezinfektuar ujin, ajrin dhe sipërfaqet duke vrarë bakteret, viruset dhe patogjenët e tjerë për ta bërë ushqimin të shëndetshëm. Kjo teknologji është rritur në popullaritet për shkak të efikasitetit, përdorshmërisë dhe kostos minimale
Zgjerimi i shpejtë i industrisë së elektronikës ka bërë të nevojshme zhvillimin e teknologjive të reja dhe inovative për të çuar përpara industrinë. Aplikimi i zgjidhjeve UV LED është një nga teknologjitë në zhvillim në industrinë e elektronikës. Për shkak të karakteristikave të tyre unike, si jetëgjatësia e gjatë, efikasiteti i energjisë dhe madhësia kompakte, këto zgjidhje janë miratuar gjerësisht në industri si një alternativë e përshtatshme për burimet konvencionale të ndriçimit.
Kurimi me UV LED është një teknikë që përdor dritën ultravjollcë për të kuruar ose ngurtësuar substancat. Kjo procedurë përfshin ekspozimin e materialit ndaj diodave UV LED që lëshojnë dritë UV. Kur drita UV godet një substancë, ajo fillon një reaksion kimik që shkakton ngurtësimin ose zgjidhjen e substancës. Diodat UV LED nxjerrin dritë UV-A, UV-B dhe UV-C, të cilat korrespondojnë me gjatësitë e valëve të kërkuara për të filluar procesin e kurimit.
Gjatë gjithë viteve, drita ultravjollcë (UV) si dezinfektues ka fituar popullaritet. UV LED është përdorur si një zgjidhje UV LED që është e aftë të vrasë një sërë mikroorganizmash, duke përfshirë bakteret, viruset dhe mykun. Njihet gjithashtu si procesi i dezinfektimit me UV LED
Po kërkoni një zgjidhje të qëndrueshme dhe fleksibël për të dezinfektuar hapësirën tuaj? Mos kërkoni më larg se njësitë e lëvizshme UV. Këta robotë novatorë lëvizin nga dhoma në dhomë, duke eliminuar mikrobet dhe bakteret e dëmshme në sipërfaqe. Diodat e lëvizshme me rreze UV ​​po bëhen të njohura pasi më shumë industri jashtë kujdesit shëndetësor kapin përfitimet e dezinfektimit UV.
UV LED, i njohur gjithashtu si Diodat Emituese të Dritës Ultraviolet, është një pajisje në gjendje të ngurtë që prodhon dritë sapo kaloni rrymat elektrike në një qark. Këto rryma kalojnë nga ana pozitive në anën negative të një rryme.
Kurimi UV LED përdor dritën UV për të ndryshuar ngjitësit, veshjet dhe bojërat në lëndë të ngurta të fiksuara në vend nëpërmjet polimerizimit. Ndërsa teknologjia po evoluon, vërehet një rritje e jashtëzakonshme në adoptimin e UV LED Curing. Kjo është.’s kryesisht për shkak të kostos, performancës dhe përfitimeve të qëndrueshmërisë që sjell
Me avancimin e diodave transmetuese të dritës së ndritshme, tregu modern i restaurimit po zhvillohet me shpejtësi (UV LEDs). Ato japin përfitime të ndryshme mbi tymin e merkurit dhe burimet e tjera të dritës UV që janë praktikisht identike në disa aplikacione, duke përfshirë më pak kosto mbështetëse, besueshmëri më të spikatur, intensitet të ulët, kontroll të zhvilluar më tej të energjisë dhe, padyshim, fondet rezervë të kostos.
Bota e telekomunikacionit ka përparuar shumë dhe ata janë zhvilluar shumë që nga vitet 1960. Në ditët e sotme, kërkesa për komunikim optik dhe për shkak të kësaj rritje të kërkesës, kompanitë po prodhojnë fibra të reja dhe më efikase kabllore.
Rrezatimi UVC është një dezinfektim i njohur i ujit, ajrit dhe sipërfaqeve transparente ose të tejdukshme. Shumë vite më parë, rrezatimi UVC u përdor me sukses për të ndaluar përhapjen e mikroorganizmave si tuberkulozi. Për shkak të kësaj vetie, llambat UVC shpesh quhen llambat "germicide".
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Customer service
detect