loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

УВ КОБ Тианхуи 1
УВ КОБ Тианхуи 2
УВ КОБ Тианхуи 3
УВ КОБ Тианхуи 1
УВ КОБ Тианхуи 2
УВ КОБ Тианхуи 3

УВ КОБ Тианхуи

Апратирај

УВ КОБ Тианхуи 4
УВ КОБ Тианхуи 5
Врвна должина на бранот
Моќи
Напред волтаџеја
Препрати тековно
Излезен е
Агол за гледање
365NM
120~200W
46~50V
3~4A
12~15W/CM2
30/60 Степени
УВ КОБ Тианхуи 6
УВ КОБ Тианхуи 7
Техничка предност - патент на изум - технологија за пакување COB
Технологијата за пакување COB е склопување на LED чипови на метална или керамичка подлога со висока топлинска спроводливост, топлината може да се спроведе директно од подлогата, што е корисно за дисипација на топлина.
УВ ЛЕД изворот на светлина спакуван со модули COB има висока излезна зрачење, така што може да реализира за да обезбеди доволно зрачење на малата површина, што може да го исполни пазарот на апликации каде што е потребна оптичка моќност со висока густина.
УВ КОБ Тианхуи 8
УВ КОБ Тианхуи 9
УВ КОБ Тианхуи 10
УВ КОБ Тианхуи 11
УВ КОБ Тианхуи 12
УВ КОБ Тианхуи 13


Предности на компанијата


· Многу фактори се земени предвид во дизајнот на Tianhui UV COB. Тие се пропорција на стапалата, типови на стапала, потпорна точка, ниво на удобност и распределба на стресот и тежината.


· Овој производ има одлична изработка. Има цврста структура и сите компоненти цврсто се вклопуваат заедно. Ништо не крие и ништо.


· Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. има комплетен сет на систем за гаранција за квалитетот на производите.


Компанија:


· Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. е еден од водечките производители и дистрибутери на UV COB во индустријата. Имаме акумулирано долгогодишно искуство во производството.


· Многу клиенти го покажаа својот голем интерес за нашиот UV COB.


· Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. ќе им служи на нашите клиенти срдечно со одличен квалитет, умерена цена и совршен систем. Проверете!


Примена на производот.


УВ COB развиен од Tianhui е широко користен во различни области.


Tianhui им нуди на клиентите уникатни решенија за да ги задоволат нивните индивидуални потреби.


Контактирајте не
Ги поздравуваме сопствени дизајни и идеи и е во состојба да ги задоволиме специфичните барања. За повеќе информации, ве молиме посетете ја веб-страницата или контактирајте не директно со прашања или прашања.
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Customer service
detect