loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Зошто цената на LED меурите е толку многу различна?

Неодамна, главните веб-страници ја открија споредбата на цените на првите десет марки на LED осветлување, LED светилки со топчести меури. Од споредбата, можеме да видиме дека LED топката свети со ист параметар, но цената е многу различна, како што е марка на меурчиња од 7W топки 48,9 јуани, но на друг бренд му требаат само 13,2 јуани, а разликата во цената е скоро три времиња. Која е причината зошто цената на истиот параметар производ е многу различна? Денес, ќе ве одведам да ја откриете разликата во разликата во цената помеѓу LED светилката со топчест меур. 1. Мониста за LED светилки Различни квалитетни мониста за LED светилки се многу различни, а различните типови на мониста за LED светилки се исто така многу различни. Исто како и 2835 зрна од светилки, на некои им требаат помалку од 2 центи, но на некои повеќе од 7 центи. Со цел да се стремат кон ниска цена, производителите користат многу лоши мониста на LED светилки. Таквите мониста на светилки често имаат многу сериозно светло распаѓање. Во основа се укинува неколку месеци. 2. Разликата во цената помеѓу ПХБ од различни материјали од ПХБ е исто така многу голема. На пример, алуминиумската подлога е околу 200-300 јуани по квадратен метар, FR4 е околу 150-200 квадратни метри, а картонот од најниската класа чини само десетици долари за метар квадратен. Всушност и тоа е алуминиумска подлога, истиот е FR4, а цената е различна. Различни материјали ќе имаат различна топлинска спроводливост. Употребата на картон ќе предизвика ЛЕД топлината да не може да се изгасне, што ќе влијае на животниот век на ЛЕР. 3. Различни се и различните видови напојување, а најголеми се флуктуациите на струјата, а најголемо е влијанието врз цената на целиот производ. На пример, потребен е само еден блок за да се блокира напојувањето на напонот, а за подобро прекинувачко напојување потребни се пет или шест парчиња, па дури и повеќе од десет парчиња. Напојувањето има поголемо влијание врз квалитетот на LED светилките, а лесно е да се откаже при користење на неквалитетно напојување, како што се мртви светилки, бомбардери итн. 4 Различни материјали се огромни по структура, па дури и истата материјална структура цената е многу различна. На пример, пластичната структура воопшто не може да се спореди со металната конструкција. Истата материјална структура, цената на јавните модели и приватните модели е многу различна. Квалитетот на материјалот влијае и на дисипацијата на топлината на производот, а тоа е повеќе поврзано со безбедноста на корисникот.

Зошто цената на LED меурите е толку многу различна? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Производителот ви го кажува начинот на примена на UV LED изворот на светлина
Методите на примена на UVLED системите со извори на светлина се различни. За различни технологии, Tianhui ќе дава различни решенија. Тоа е сумирано. Постојат т
[UVLED Automation] TIANHUIUVLED е совршено интегриран со автоматизација
Неодамна, трошоците за работна сила стануваат се повисоки и повисоки, а големото производство не може да ги исполни барањата, па создаде автоматизиран производствен модел. Тоа е
[UVLED жица извор на светлина] Испорака серија на UVLED жица извори на светлина
Тианхуи отсекогаш размислувал и решавал проблеми од перспектива на клиентите. Со цел да создаде вредност и да ги зголеми придобивките за повеќе клиенти, Tianhui h
[UVLED Hot Conduction] Неколку концепти на UVLED Hot Transfer методот
Дизајнирањето на комплетен сет на UVLED уреди за стврднување вклучува сè покомплексно знаење, вклучувајќи електроника, софтверско инженерство, механичка структура, оптика,
[365nm] брановата должина на UVLED машината за лекување е 365nm
Бидејќи полето на примена на UVLED машините за лекување продолжи да се шири, некои пријатели кои претходно не биле изложени на UVLED, тие исто така почнаа да се консултираат со Tianh
Само ве научи да го изберете вистинскиот LED извор на светлина
Како да изберете LED извор на светлина? Од следните 5 аспекти, уредникот на производителот ќе го земе вистинскиот LED извор на светлина. 1. Погледнете го животниот век на ЛЕР. Според
Како да ја осветлите светлосната диода
Колку знаете за светлечките диоди? Денешната побарувачка на пазарот за диоди што емитуваат светлина е голема. Оние кои се користат во улични светла, медицински помагала, автомобилски светла, камери
Кои проблеми треба да се земат предвид за да се купи појас за светилка со модул со извор на LED светлина
Од гледна точка на индустријата, не е тешко да се купи појас за светилка со извор на светлина со LED модул. Само обрнете внимание на следниве прашања: 1. Пред купување,
Како да се заварат со мониста на светилки? Само совладете ги овие чекори
Како да се заварат мониста на светилката? Денес, ќе ве одведам да дознаете повеќе за методот на LED заварување како што следува: 1. Најпрво, затегнете го фластерот со мазгата и затегнете
Закрпи топки за осветлување со висок притисок Високо светли светла Животот, прашања со висока осветленост
Закрпи LED светилка со висок сјај, проблемот со висока осветленост, како да ги решите монистрата со високо-светла лепенка LED светилка за поврзување на долг животен век и висока осветленост. Закрпи
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect