loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Зошто потрошувачите го сакаат модулот LED Dot-light Source

Во изминатата деценија, поради појавата на LED модулите за точкести извори на светлина, на традиционалниот пазар на светилки со вжарено влијание имаше големо влијание, а со континуираната зрелост на производите на модулот со LED точки извор на светлина, светилките за осветлување и светилките за осветлување и комерцијалните објекти во многу Семејствата и комерцијалните објекти се моментално Рекламните светилки претежно се заменуваат со LED точки со извор на светлина модули добри производи. Овој производ во моментов е многу популарен во производите за осветлување. Следно, да ги претставиме причините зошто модулот за извор на светлина со точка-точка LED е популарен кај корисниците. 1. Светлината на производот е повисока ЛЕД производи од модул за извор на светлина за да генерираат извори на светлина со користење на LCD панели. Изворот на светлина на панелот со течни кристали не само што има висока стабилност, туку и не трепка. Во исто време, осветленоста на овој извор на светлина е исто така повисока од другите производи на светилки со иста моќност. Користењето на LED-точка-точка модули со извор на светлина со иста моќ може да постигне подобри светлосни ефекти и е поранлив за луѓето на ноќното небо. Затоа. 2. Производите на евтини производи на традиционалните пазари на светилки се комплицирани во производството и дизајнот, па затоа цените на овие производи од светилки обично се поскапи. Модулот за извор на светлина со точка-точка LED треба да го користи само готовиот LED LCD екран бидејќи треба да се користи светлиот извор. Цената е поевтина. 3. Животниот век на производите на долгите светилки со вжарено влакно е главно поврзан со времето на употреба на волфрамските жици во светилката. Кога се користи количината на моќност на блескаво светилка, струјата ќе генерира висока температура и ќе предизвика волфрамска жица во цевката на светилката. Ефект на осветлување. Сепак, времето на употреба на волфрамовата жица е обично пократко. Многу производи со блескаво светилки треба да се заменат по една до две години. И LCD-таблата што емитува светлина со LED-точка-точка модули со извор на светлина е многу повисока од традиционалните производи со блескаво лампи, што е исто така важна причина за LED модулот за извор на светлина со точки да ги замени производите на блескаво светилки. Појавата на ЛЕД модулот за точкест извор на светлина носи дневна промена на пазарот на светилки, а исто така е моќен доказ дека технологијата го менува животот за да го промени животот. Ефективните производи на модулот со ЛЕД точка извор на светлина не само што имаат подобри ефекти на осветлување, туку и затоа што структурата е поедноставна и поразумна бидејќи структурата е поедноставна. Добредојдовте на повеќе корисници.

Зошто потрошувачите го сакаат модулот LED Dot-light Source 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect