loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Каков вид на LED модул за извор на светлина е многу сигурен

Подемот на домашниот пазар за LED осветлување најпрво започнува од полето на брендот на модулот за LED извор на светлина. Од „Десетте десет градови“ до „Милиони педесет градови“, ЛЕД надворешното осветлување беше поттикнато и брзо развиено со политиките. Со цел подобро да се усогласат со развојот на пазарот, ЛЕР компаниите го зајакнаа истражувањето и развојот на технологијата. Од една имитација до сегашниот модул за LED улични светилки на Lighting Engine, брзиот напредок на технолошкиот напредок во голема мера го промовираше развојот на LED улични светилки. Таканаречената модуларизација се однесува на композитни производствени модули како што се извори на светлина, компоненти за дисипација на топлина и напојувања за возење за масовно производство и производство на стандардизирани производи за LED осветлување во согласност со фиксните параметри и калапи. Во моментов, не се неколку компании кои произведуваат LED модули за извор на светлина. Во растворот за модул со извор на светлина со самодисипација на топлина, повеќето од нив се директно изложени на сончевата светлина на леќите направени од високомолекуларни материјали. Во исто време, жиците поврзани со модулот исто така се директно изложени на сонце. УВ зраците ќе имаат значително влијание врз перформансите на овие материјали на овие материјали. Стандардизиран мотор со добра светлина може да ги реши проблемите на многу полиња со високомоќни LED осветлување, како што се дисипација на топлина, водоотпорен, серија на водоотпорни, серијализација, одржување и универзалност. Откако ќе се гарантира доверливоста, треба повеќе да се грижи за уникатноста на модулот на LED улични светла и супериорните перформанси на традиционалното улично осветлување. Сега нема многу улични светилки. Верувам дека малкумина ќе ги импресионираат уличните светла на одреден пат, бидејќи изгледа речиси исто. Како „висока прецизност“ на електронските производи, LED диодите се сосема различни, така што секој пат ги има карактеристиките на секој пат, така што луѓето можат да направат луѓето да блеснат. Всушност, од дизајнот на брендот на модулот за LED извор на светлина, без разлика дали се работи за модуларизација на изворот на светлина или модуларност на светлосниот мотор, тој обезбедува широк дизајн простор за дизајнот. Во иднина, според различните барања на апликацијата, можете да изберете различни модули за да изберете различни модули во различни модули во иднина. Дизајн. Од оваа гледна точка, компаниите за LED улични светилки, вклучувајќи ги и производителите на модули со висока моќност на отворено, сè уште имаат написи што треба да ги направат. Не може да се излезе од пазарот за да се зборува за производи, ниту може да се разговара за да се зборува за пазарот. Сега, кога сме во ерата на LED осветлувањето, она што треба да направиме е да проучиме како да ги играме предностите на брендовите на модулите со LED извори на светлина и подобро да му служиме на животот на луѓето.

Каков вид на LED модул за извор на светлина е многу сигурен 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect