loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кој е напонот на мониста на LED светилки

Постојат многу видови инфрацрвени глави за апсорпција, а индустријата за пинови е исто така различна. Општо земено, постојат три пинови (стапала за напојување, заземјување и излезна ламба за знаме). Избрана глава за одговор за да ја прилагоди фреквенцијата на прилагодување на фреквенцијата на прилагодување на фреквенцијата на носечките бранови според крајот на предавателот. Обрнете внимание на времето: 1.) големината на обликот, положбата на пиновите, процесот на пакување: некои производи кои често се користат треба да обрнат внимание на нивните иглички, како и на процесот на градба, на анти-хранливиот капацитет на производот на производниот процес воопшто. животна средина Посилни, другите производи исто така имаат железни школки за одговор. 2.) струја: 0.5mA, 0.8mA, 1MA, 1.2MA, 2MA, 3MA, Zhuhai Tianhui апсорпционата заглавие струја може да постигне 3MA. 3.) Напон: Напонот на инфрацрвената апсорпциона глава е поделен на широк напон и единечен напон. Општо земено, единствениот напон во околината е 5V и 3,5V. 4.) Интервал: 5M 8M 10M 12M 16M 20M 28M 35M 70M. Колку е пократок интервалот генерално, толку е помала цената, толку е помала цената. 5.) Должина и агол на точка: 16 сестра, 21 сестра, 25,5 сестрински агол 30, 4 пет, 60, влијанието на аголот на апсорпција во општата средина врз производот не е старо, така што повеќето производи се апсорбираат на 45 на оваа момент. 6.) фреквенција на апсорпција: 38kHz, 36kHz, 40kHz, 32,7kHz, 56kHz, 20KHz, 38kHz се користат на далечинскиот управувач, 20kHz се користи на 3D очила. 7.) Температура на нештата: -30 -85 8.) Температура и време на заварување: 260 (240 ) 5SEC, температура на заварување, превисоко време и предолго ќе предизвикаат тешки последици за оригиналното одгледување на оригиналното одгледување. 9.) Агилност: униформни производи, во различна опрема, реалните податоци што може да се мерат во диференцијалната опрема исто така може да бидат различни. Во однос на агилноста, обрнете внимание на нарушувањата на околната ситуација, хранењето на светлината, различната светлина на светлината, различната светлина на светлината, различната светлина на светлината Силно, има влијание врз неговата агилност. Главата за апсорпција на инфрацрвени зраци треба да има филтер филмови, освен за филтрирање на бела светлина. Под премисата на силна светлина директно инфрацрвена вшмукувачка глава, електромагнетно нарушување, чести извор на светлина, силен инфрацрвен термички извор, инфрацрвена апсорпциона глава ќе влијае на апсорпцијата.

Кој е напонот на мониста на LED светилки 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect