loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кој е принципот на шарени мониста на LED светилки?

Целосното име на ЛЕР е диода што емитува полупроводничка, која е изработена од полупроводнички материјал. Неговиот функционален принцип е директно да ја трансформира електричната енергија во оптичка енергија, а електричниот број се трансформира во уред што емитува светлосен сигнал. Неговите предности се: мала потрошувачка, висока осветленост, богата боја, силна отпорност на вибрации, долг работен век (нормалното светење достигнува од 80.000 до 100.000 часа), извор на ладна светлина итн., може да се каже дека е вистинско зелено осветлување. Производите за осветлување со LED како нов извор на светлина дефинитивно ќе ги заменат белите светла за ткаење во иднината на 21 век, станувајќи уште една револуција во човечкото осветлување. Монистрата за LED светилки користат нисконапонско напојување, а напонот за напојување се одржува помеѓу 2-4V. Според разликата во производот, мониста на LED светилки се високонапонско напојување од примената на високонапонска моќност, што е особено погодно за примена на јавни места на јавни места. Составот на разнобојни мониста на LED светилки вклучува црвена (R), зелена (g) и сина (б) LED со три основни бои. Секој е запознаен со LED диоди во две бои. Обично се состои од црвено светло LED и зелено LED. Може самостојно да емитува црвено или зелено светло. Ако црвеното светло и зеленото светло се нагласени во исто време, двата вида на светло црвено и зелено ќе се измешаат во портокалово-жолто. Принципот на промена на бојата на ламбата за промена на бојата е кога три основни LED светат со две LED диоди, може да емитува жолта, виолетова, цијан (како што се црвени и сини LED диоди кога светат надвор од виолетова светлина); Ако трите LED диоди на сината светлина во исто време, тоа ќе произведе бела светлина. Ако постои коло што може да запали црвено, зелено и сино LED соодветно, да светне и да запали само со три основни бои, тогаш може да се емитуваат седум различни бои на светлина, па се појавува феноменот на разнобојни LED светла.

Кој е принципот на шарени мониста на LED светилки? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect