loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Која е природата на светлечката диода

Диодата за осветлување сега е широко користена и има висока стапка на купување. Може да се користи на електронски производи, осветлување, календари, календари, улични светилки, медицинска опрема итн. Она што сакам да го објаснам денес се некои од основните својства на диодата што емитува светлина. 1. Температурата и термичката отпорност на јазолот за моќност на ЛЕР во истражување на различни струи. Мерење со различни бои на LED температура во боја и термички отпор при различни струи на возење. (1) Вредностите на термички отпор на различни бои на LED диоди станаа поголеми со зголемувањето на струјата на возење. 2. Меѓу нив, кога Blu-ray и бела светлина LED базирана на Ingan материјали, отпорот на топлина се зголемува брзо кога номиналната струја е помала од номиналната струја;. Други бои Термичкиот отпор на ЛЕД е во основа непроменет како што се менува струјата на возење. 3. Температурата на јазолот исто така се зголемува со зголемувањето на струјата на возење. 4. Зголемена температурна погонска струја; 1. Анализата верува дека како што се зголемува струјата на возење, тековниот ефект на стискање на внатрешната струја на зрната на LED светилките ќе предизвика струјата да ја намали ефикасноста на излезот на светлината (намалена мешавина на зрачење), што ќе доведе до јазли. Зголемувањето на температурата и зголемувањето на температурата ќе предизвика промена на брзината на водење на топлината на монистрата на LED светилките. Некои групи ја проучувале топлинската спроводливост на GAN од 2,05 W/(CM ·К) Пад на 1,75 W/(CM ·К); други проучувале дека температурата на GAN топлинската спроводливост од 2,0 W/(CM ·и) Пад на 1,6W/(CM ·K). Спротивно на тоа, падот на коефициентот на загревање на материјалот ќе ја ограничи топлинската спроводливост на монистрата на LED светилките и дополнително ќе ја подобри температурата на зрната на LED светилките. На овој начин дури и ќе формира маѓепсан круг. Покрај тоа, прекумерните струи, исто така, ќе предизвикаат промени во загубата помеѓу контактните слоеви на зрната на LED светилките и дегенерација на заварените завари, што исто така ќе предизвика зголемување на температурата на зрната на LED светилките. Горенаведеното е основната природа на прозрачната диода.

Која е природата на светлечката диода 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Производителот ви го кажува начинот на примена на UV LED изворот на светлина
Методите на примена на UVLED системите со извори на светлина се различни. За различни технологии, Tianhui ќе дава различни решенија. Тоа е сумирано. Постојат т
[UVLED Automation] TIANHUIUVLED е совршено интегриран со автоматизација
Неодамна, трошоците за работна сила стануваат се повисоки и повисоки, а големото производство не може да ги исполни барањата, па создаде автоматизиран производствен модел. Тоа е
[UVLED жица извор на светлина] Испорака серија на UVLED жица извори на светлина
Тианхуи отсекогаш размислувал и решавал проблеми од перспектива на клиентите. Со цел да создаде вредност и да ги зголеми придобивките за повеќе клиенти, Tianhui h
[UVLED Hot Conduction] Неколку концепти на UVLED Hot Transfer методот
Дизајнирањето на комплетен сет на UVLED уреди за стврднување вклучува сè покомплексно знаење, вклучувајќи електроника, софтверско инженерство, механичка структура, оптика,
[365nm] брановата должина на UVLED машината за лекување е 365nm
Бидејќи полето на примена на UVLED машините за лекување продолжи да се шири, некои пријатели кои претходно не биле изложени на UVLED, тие исто така почнаа да се консултираат со Tianh
Само ве научи да го изберете вистинскиот LED извор на светлина
Како да изберете LED извор на светлина? Од следните 5 аспекти, уредникот на производителот ќе го земе вистинскиот LED извор на светлина. 1. Погледнете го животниот век на ЛЕР. Според
Како да ја осветлите светлосната диода
Колку знаете за светлечките диоди? Денешната побарувачка на пазарот за диоди што емитуваат светлина е голема. Оние кои се користат во улични светла, медицински помагала, автомобилски светла, камери
Кои проблеми треба да се земат предвид за да се купи појас за светилка со модул со извор на LED светлина
Од гледна точка на индустријата, не е тешко да се купи појас за светилка со извор на светлина со LED модул. Само обрнете внимание на следниве прашања: 1. Пред купување,
Како да се заварат со мониста на светилки? Само совладете ги овие чекори
Како да се заварат мониста на светилката? Денес, ќе ве одведам да дознаете повеќе за методот на LED заварување како што следува: 1. Најпрво, затегнете го фластерот со мазгата и затегнете
Закрпи топки за осветлување со висок притисок Високо светли светла Животот, прашања со висока осветленост
Закрпи LED светилка со висок сјај, проблемот со висока осветленост, како да ги решите монистрата со високо-светла лепенка LED светилка за поврзување на долг животен век и висока осветленост. Закрпи
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect