loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Која е разликата помеѓу Гуангмин диодите и традиционалните светла?

Во споредба со традиционалната блескаво светилка, има неколку предности на диодата осетлива на светлина. Како прво, нема влакно на диодата Гуангмин, што ја елиминира можноста за горење, па работниот век е подолг. Покрај тоа, малите пластични светилки на диодата Гуангмин ја прават диодата чувствителна на светлина поиздржлива. Тековното електронско коло е исто така полесно за користење. Процесот на блескање на конвенционалните лампи со блескаво содржи многу топлина, што е губење на енергија. Ако не ја користите светлината како уред за греење, тогаш поголемиот дел од ефективната струја нема директно да генерира видлива светлина. Калориите што ги емитува Гуангмин диодата се многу мали. Релативно кажано, колку повеќе електрична енергија директно блеска, во голема мера ја намалува побарувачката за електрична енергија во голема мера. Досега, поради употребата на напредни полупроводнички материјали, Guangmin диодите сè уште се прескапи во повеќето апликации за осветлување. Во изминатите 10 години, цената на полупроводничките уреди нагло се намали. Меѓутоа, под поширока примена, Guangmin диодите се поисплатлива опција за осветлување. Во блиска иднина, Guangmin диодите ќе играат поголема улога во светската технологија. LED е составен од PN, како обична диода, и има еднонасочна спроводливост. По додавањето позитивен напон на Гуангмин диодата, електронот во nage во областа N од областа P и електронот во областа P од областа n, и електрониката и празната пештера во областа PN во PN јазолот се во неколку микрони во близина на јазолот PN, соодветно Соединение, произведува спонтано зрачење светлина. Во зависност од разликата во полупроводничките материјали, енергетскиот статус на електрониката и шуплините е исто така различен. Колку енергија се ослободува кога електрониката и дупките се соединуваат. Колку повеќе енергија ослободува, толку е помала брановата должина на сјајот. Најчесто користени диоди од црвена, зелена или жолта боја.

Која е разликата помеѓу Гуангмин диодите и традиционалните светла? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect