loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Која е врската помеѓу обликуваните мониста и статичкиот електрицитет на ЛЕД светилката Мониста на LED светилка

Односот помеѓу зрната на LED светилките и статичкиот електрицитет се користи во плетената PN внатре во зрната на LED светилките за производство, склопување и екранизација, тестирање, пакување, складирање, транспорт и инсталација и употреба на електронски производи. Испуштањето помеѓу двете електроди на чипот на LED светилка во многу краток момент (нан секунда секунда - секунда), а проводниот слој и прозрачниот слој на слојот за осветлување помеѓу двете електроди (каде што отпорот е минимален) ќе бидат веднаш. Внатрешниот материјал во чипот генерира локална висока температура, а температурата е висока до 1400 C. Оваа екстремно висока температура го топи материјалниот слој помеѓу двете електроди и се топи во мала дупка, што ќе предизвика абнормален феномен на разни видови истекување, смрт и затемнување. Различни претпријатија, диференцијални процеси, диференцијални материјали на подлогата, различен дизајн и производство на LED светилка чип анти-статички е исто така многу различен. Денес, висината на антистатичкиот електрицитет на пазарот е многу различна, а рибниот знак се мешаните монистра. Ако полнењето не се ослободи навремено, ќе се формира поголема потенцијална разлика формирана на двете електроди. Кога енергијата на полнење ќе ја достигне границата на мониста на LED светилки (ова е вредноста на антикоигаторите за монистра LED светилка), полнењето ќе биде моментално во моментот ослободување. Штом претпријатието ќе се соочи со досадноста на зрната на LED светилките, светлото истекување на светлата е темно и секогаш ќе биде хаотично да се зајакне електростатското управување на производствената работилница, како што се заземјување, поставување статични радио перници, јонски вентилатор итн. Методот, статички електрицитет е насекаде, може да се каже дека е;. Бидејќи анти-статичкиот индекс на монистра од LED светилки е низок, тој е сличен на здрави новороденчиња кои се излекувани задутре. Анти-статичкиот удар на ламбата со LED светилка нема никаква врска со пакувањето на мониста на LED светилки, во зависност од самиот чип. Некои компании го прифаќаат додатокот на диодата Qina за заштита. Ова е лек кој се користи во раната фаза. Сега, процесот на чипови со LED светилки продолжи да се подобрува. Изборот на компанијата на LED светилки (чипови) со високи антистатички индикатори (чипови) ќе може целосно да го реши квалитативниот хаос како што е истекување и смрт на мониста на LED светилки од статички електрицитет, бидејќи мониста за LED светилки со висок антистатички електрицитет можат се приспособат на различни средини На пример, монистрата на LED светилките се повеќе од 2000 V и генерално може да прима статички електрицитет во нашата обична средина. Монистрата за LED светилки над 3000V може да се постават засекогаш во средина каде што електростатската контрола не е одредена да ја зајакне електростатската контрола. Статијата доаѓа од мониста на LED светилки http://.

Која е врската помеѓу обликуваните мониста и статичкиот електрицитет на ЛЕД светилката Мониста на LED светилка 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect