loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои се контролните табели на моделот на мониста на LED светилка?

Контролна табела за модел на модел на LED светилка, табела за споредба на моделот на моделот на мониста на LED светилка 2835 модел 2835 модел и напон? Споредбени табели за модели на мониста на LED светилка Општо земено, постојат 4 типа на мониста на LED светилки: 1. Директно вметнати мониста на LED светилка 2. Закрпи мониста за LED светилки 3, мониста на LED светилки со висока моќност 4. Монистра COB LED светилка Директно вметнати монистра LED светилка вклучуваат кружни, квадратни, цуцла, тип на сламена капа, ориентирана кон луѓето, форма на куршуми, форма на рамна глава, овална итн. Закрпи LED светилки вклучуваат 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 2016, 3014, 3528, 3020, 3030, 3535, 2835, 5050, 5630, и други модели, 702. Мониста на LED светилки со висока моќност вклучуваат: мониста за светилки од 1W, мониста за светилки од 3W, мониста за светилки од 5W, мониста за светилки од 10W, мониста за светилки од 20W, мониста за светилки од 30W, мониста за светилки од 50W, мониста за светилки од 80W, мониста од 100W и други модели на светилки. Монистрата на COB LED светилки вклучуваат 1313,1616, 1919, 2024, 2828, 2424 и други модели. Зад секој модел има серија ламби, како што се според бојата, 0603 бело светло, 0603 зелено светло, 0603 црвено светло, 0603 сино светло, 0603 портокалова светлина, 0603 виолетова светлина, итн. Тоа е токму поради тоа што моделот на мониста за LED светилки е богат со модели и типови на капсулирање, така што примената на мониста на LED светилки е разновидна. Показните светла обично се избираат за мали лепенки или директно вметнување. , 7020, 7030, закрпи со висока моќност. Комерцијалното осветлување генерално избира мониста на светилки со висока моќност или мониста за LED светилки COB. Затоа, табела за споредба на мониста на LED светилка, ние главно појаснуваме кој тип на мониста на светилки се потребни, на пример, директно вметнување, лепенка, висока моќност, COB, можеме да го најдеме соодветниот модел погоре. Кои се моделите и напонот на мониста на LED светилки? Денес, го користиме моделот на мониста на LED светилка за да ги споредиме табелите 2835 за да видиме кои се соодветните параметри и напон? 2835 параметри на зрната на светилката 1, големина: 2835 големината на зрната на светилката е: 2,8 мм (долга) x 3,5 мм (ширина) x 0,8 мм (дебела) 2, моќност: 2835 зрна на светилката главно прават 0,2 W, 0,5 W и 1W како главен фокус. 3, напон: 2835 напон е генерално бела светлина 3.0V, црвено светло, портокалово светло, општо зелено светло 2.0-2.4V, сина светлина, смарагд светлина, виолетова светлина, 3.0-3.4V. Високонапонските ламби 2835 можат да се направат во единечни 6V, 9V, 18V, 36V и други високонапонски производи за да се задоволат диференцирани, светлосни појаси и атмосферски светла. Општо земено, 2835 мониста на светилки главно се користат со конвенционален напон. Затоа, ние обично го дизајнираме според конвенционалниот напон при дизајнирање. Се разбира, ако имате посебни намени, исто така ќе им кажете на производителите на мониста на LED светилки да спроведат како што се бара како што е потребно. Формирајте го, во ред е. Се надевам дека денешната контролна табела за модел на модел на LED светилка, кои се контролната табела за модел на модел на LED светилка 2835 и напон? Содржината може да биде инспирирана од изборот или дизајнот на вас. Дозволете да изберете повеќе модели при изборот на моделот и подобро да го примените на производот. Денес, споделувањето на уредникот на производителот се надева дека ќе му помогне на партнерот на корисникот во изборот на мониста на LED светилки. Ако сè уште треба да знаете повеќе информации за мониста за LED светилка, директно вметнување, информации за мониста за светилка со висока моќност или COB, можете да контактирате или да контактирате или да контактирате со неа или да ни оставите порака. Имаме професионален технички тим да ви служи.

Кои се контролните табели на моделот на мониста на LED светилка? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
Загриженост за зрачење во Јапонија: Ублажување на ризиците со УВ LED диоди
Разгледајте ја оваа статија за да истражите како УВ LED диодите можат да се покажат како корисни при тестирање и стерилизација на вода. Исто така, ќе научите за ефикасноста на 340nm LED и 265nm LED во процесот. Ајде.’нурнете веднаш во него!
УВ LED за биохемиска анализа на оптичка густина на реагенси!
Нурнете во улогата на УВ ЛЕР во светот на биохемијата. Откријте ја нејзината важност во мерењето на оптичката густина на реагенсите. Ова парче длабоко ги разгледува решенијата за УВ дезинфекција и УВ ЛЕД. Стекнете доверба во нејзиниот авторитет со истражување на науката зад УВ ЛЕР и искусете го знаењето содржано во овој водич.
Дали УВЦ светлината е ефикасна за бактерии и вируси?
Бактериите и вирусите се микроскопски микроорганизми кои можат да предизвикаат различни болести и состојби. За да се спречи преносот на такви болести и болести, овие микроорганизми мора да се елиминираат од површините и воздухот. Користењето на ултравиолетово (УВ) зрачење е еден ефикасен метод за да се постигне ова. УВЦ светлината се покажа како најефективната форма на УВ светлина за уништување бактерии и вируси
Примена на UV LED во електронската индустрија
Брзата експанзија на електронската индустрија наложи развој на нови и иновативни технологии за да се придвижи индустријата напред. Примената на UV LED решенијата е една од новите технологии во електронската индустрија. Поради нивните уникатни карактеристики, како што се долг животен век, енергетска ефикасност и компактна големина, овие решенија се опширно усвоени во индустријата како соодветна алтернатива на конвенционалните извори на осветлување
Што е УВ ЛЕД лекување?
УВ ЛЕД стврднувањето е техника која користи ултравиолетова светлина за лекување или стврднување на супстанции. Оваа постапка вклучува изложување на материјалот на УВ LED диоди кои емитуваат УВ светлина. Кога УВ светлината удира во супстанција, таа иницира хемиска реакција што предизвикува супстанцијата да се стврдне или да се разреши. УВ-ЛЕД диодите емитуваат UV-A, UV-B и UV-C светлина, што одговара на брановите должини потребни за започнување на процесот на стврднување.
За што се користи УВ ЛЕД?
Во минатото, немаше достапни UV LED светилки за комерцијална употреба. Сепак, со напредокот во LED технологијата што доведува до поголема густина на моќност, UV LED светилките сега стануваат се поприсутни на пазарот, заменувајќи ги традиционалните опции.
УВЦ LED пазарот се проширува со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка Усвојувајќи ја технологијата
УВЦ LED технологијата привлече значително внимание во последниве години и не е изненадување што пазарот се шири со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка кои ја прифаќаат технологијата. Пандемијата COVID-19 само ја поттикна побарувачката за UVC LED производи бидејќи потрошувачите и бизнисите бараа ефективни начини за дезинфекција на нивната околина. УВЦ LED диоди нудат безбеден, сигурен и ефикасен начин за убивање бактерии и вируси, што ги прави популарен избор за различни апликации
УВ LED технологија Најдобра опција за печатење со мала миграција
УВ ЛЕД технологијата направи револуција во индустријата за печатење, нудејќи сигурна и ефикасна алтернатива на традиционалните методи на печатење. Една од најзначајните предности на UV LED технологијата е нејзината способност да произведува висококвалитетни отпечатоци со својства со ниска миграција
Карактеристики за лансирање на инфрацрвена 2835 топка глава, видете колку знаете?
Инфрацрвеното лансирање 2835 топчести глава користи бакарни држачи, сребрени или златни на површината, а неговата топлина е мала, мала потрошувачка на енергија, моментално осветлување, силна анти-
[Примена] Примена на UVLED опрема за стврднување во печатарската индустрија
На изложбата за печатење во Јужна Кина, која заврши во Конвенцискиот и изложбен центар во Гуангжу оваа година, лесно ни е да откриеме дека многу уреди за печатење се еднакви
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect