loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои се основните карактеристики на LED2835 бело светло-топло бело двојно обоени мониста за светилки?

1. Главен параметар на производот Име на производ: LED2835 Бело Светло бели производи со двобојна светилка големина на производот: 2,8*3,5мм напон: 3,0-3,4V струја: 60mA моќност: 0,2W осветленост: 22-24LM температура на боја: може да се прилагоди според барањата на клиентите : РА > 70, RA > 80 животот: > 50.000 часа Агол на ерекција: 120 степени. 2. Главниот чип на производот на суровиот материјал: Сан'an прекрасни материјали: 99,9 отсто чист златен лепак: Борui- заграда: ``СПРОТТУВАЧУВАТ ДЕЛИ НЕКОЛКУ ГОЛЕКОЛНО Ниско слабеење: Компанијата користи најквалитетни материјали за увоз, плус напредна технологија за пакување, слабеењето на производот може да се контролира во рок од две илјадитинки 3. Шоуто значи високо: Ра > 70, висока емисија: РА: РА > 804. Животниот век: Производот е инкапсулиран со висококвалитетни материјали, добар ефект на дисипација на топлина, животниот век на производот може да биде повеќе од 50.000 часа. Токсични и штетни материи како што се олово и жива 7. Највисоки трошоци: користете увезени чипови; карактеристики: висока осветленост, ниско слабеење, мала потрошувачка на енергија, долг животен век. Силниот антистичен капацитет. Производите се инкапсулирани со силикон, слабо распаѓање на светлина, долг животен век; усогласеност со барањата за производ за олово процес за заштита на животната средина. Четврто, главната примена на производот е широко користена во LED цевка за светилка, LED топчести меурчиња, LED панел светла, LED тавански светилки, LED улични светла, LED светла за автомобили, рудници, светла за сцена, батериски светла, светла, рефлектори и друго осветлување мебел и надворешен надворешен билборди, електронски дисплеи, семафори, знаци со лого, задни светла на автомобил, LED модули што емитуваат светлина, LED позадинско осветлување, LED осветлување, меки/тврди светлосни ленти, итн., се добар избор за замена на традиционалните извори на осветлување . Производителот на Zhuhai е специјализиран за производство: LED2835 бели светло-топли бели ламби со двојна боја, отпорност на висока температура, долги стапала, против стареење, висок прст, мешана боја, акумулирано богато искуство, главни производи се инфрацрвени LED диоди, ултравиолетови LED диоди и парчиња LED , пријателите на кои им се потребни мониста за LED светилки може да се консултираат со официјалниот персонал за услуги на клиентите преку Интернет!

Кои се основните карактеристики на LED2835 бело светло-топло бело двојно обоени мониста за светилки? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect