loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои се предностите на улични светла со модул со LED извор на светлина

Уличните светла со модул со LED извор на светлина и улични светла со LED интегрирани се нарекуваат LED улични светла. Структурниот дизајн е различен. Модул улични светла како 150W, може да се подели на 3 модули, група од 50W. Оваа предност е што има проблеми кои можат да бидат погодни за одржување или поправка. И некои обични LED улични светилки се сите мониста од светилки заварени на парче алуминиумска подлога. Структурата на дизајнот е различна. Пред сè, треба да знаеме што е модулот за извор на светлина LED едноставно разбирање е да ги „претвориме целокупните улични светла на нула“ и да ги одделиме на неколку исти модули. Секој модул е ​​независен. Кога некој модул не успее, тоа нема да влијае на нормалната работа на другите модули. Ова може да ја подобри удобноста за одржување на LED улични светилки без да влијае на употребата на LED улични светилки. Во исто време, модулот може да ги реши и проблемите со сопственото светло, дисипација на топлина, возење на енергија и заштита. Современиот тип се однесува на голем број LED извори на светлина во LED светилки со висока моќност за да се направи модул со интегрирана структура со структура на светлина, дисипација на топлина и ниво на заштита. Светилката обично се состои од неколку модули според нивото на моќност. Модулот за извор на светлина е модул кој комбинира светлина, дисипација на топлина и заштитни оценки. Тоа е основниот дел на светилките. За нивото на заштита, заптивниот прстен и завртката обично се користат за да се исполнат барањата за надворешна употреба. Во однос на дисипација на топлина, модуларниот дизајн и изворот на топлина се дисперзирани. Со оптимизирање на дизајнот за дисипација на топлина, чипот може значително да се намали. Дизајнот на секундарната оптичка леќа може да ја постигне потребата за потребни ефекти за осветлување на патот. LED модулот за извор на светлина се користи во функционалното осветлување. Од една страна, треба да се обрне внимание на ефикасноста. Ова е поврзано со целокупната сигурност на уличните светилки. Од друга страна, светилките со висока моќност имаат барања за усогласување на светлината, бидејќи тоа е поврзано.

Кои се предностите на улични светла со модул со LED извор на светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect