loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Апликација за индустрија за оптички влакна UVLED линија

Неодамна, група УВ ЛЕД извори на светлина се опремени со серија УВ ЛЕД извори на светлина за компании во индустријата за влакна. Индустријата за влакна бара многу брзо и прецизно производство. За да се исполнат овие барања, енергијата на УВ LED изворот на светлина мора да биде многу висока, а потребата за енергија на УВ LED изворот на светлина е многу голема. Обрнете внимание на униформноста на точките од изворот на светлина. Изворот на светлина со LED UV линија LX-L1508 на TIANHUI, во споредба со традиционалните извори на жива светлина, може да има подолг животен век, не грижете се за проблемот со потрошен материјал за светилки. Карактеристики на производот: 1 > Опремен со увезени високо-моќни UVLED светилки за да се постигне излезна изложеност со висока енергија; 2 > Опремен со најновиот дигитален контролен чип, работа со екран на допир, драјвер за постојана струја PWM, реализирано прилагодување на моќноста на светлината; Слобода во распоредот, заштеда на опрема што зафаќа простор; 4 > Опремен со леќи за концентрација на кварц на оптичко ниво за да се постигнат светлосни точки во облик на линија со различни спецификации ширина. ; 5 > Опремен со комплетен надворешен интерфејс за контрола на I/O за да се постигне совршена врска со автоматизирана опрема; параметри на производот: сигнал на производот: опсег на бранова должина LX-L1508: врвна бранова должина 365nm, 395nm опционални светлосни точки: 150x8mm излезен канал: 1CH диспечерски Моќност: 2000MW/CM 20 Приспособување на моќност: 10% 100% 100H Light0on-S. Големина на изворот: 120*34*90мм Потрошувачка на енергија за прицврстување: 0,5W Потрошувачка на енергија: 40W Влезна моќност: AC100-240V/50Hz Метод на ладење: Метод на контрола на ладење и ладење со ветер: Рачната контрола/автоматската контрола спектар е поконцентрирана, можете да уредување на процесот на зацврстување, може да обезбеди етапни процедури за зацврстување со различен интензитет, што е погодно за точно стврднување на лепилото. За некои компоненти чувствителни на жешко, UVLED уредите можат да обезбедат пониска температура на стврднување, а оригиналната заштита не е оштетена. Мала големина, практично ракување, нема потреба од загревање, тој е најдобриот извор на УВ светлина што е користен досега. Доколку и вие ја имате оваа потреба, добредојдовте да стапите во контакт со нас! Информациите за контакт се како што следува: Тианхуи Зухаи централа Контакт: Менаџер Ли Мобилен: 136 0266 6094 поштенско сандаче: szsanyo@163.com Лице за контакт: Менаџер Лиу: 188 1188 0519 поштенско сандаче: 364065910Q: 6 0266 6094. ( Гости во Источна Кина и Северна Кина, ве молиме контактирајте) Лице за контакт: Менаџер Фу: 130 4883 4002 1536107848 поштенско сандаче:

Апликација за индустрија за оптички влакна UVLED линија 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect