loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[UVLED Dry Goods Sharing] Категоријата и безбедноста на LED машината за оптичко стврднување

Кои се LED диодите што ги користат LED машините за оптичко лекување и кои се предностите и недостатоците на секоја од нив? UVLED, кој генерално се користи во оптичко зацврстување, е класифициран според брановата должина и погонската струја, но луѓето во некои индустрии се користат за разлика помеѓу осветленоста и моќноста. Всушност, овие два методи не се многу диференцирани. Спектарот на видливата светлина е релативно подобрен, а луѓето ќе се чувствуваат повисоко кога луѓето ќе погледнат во светлина. Големината на погонската струја е поврзана со јачината на светлината. Ова не значи дека интензитетот на светлината се одредува од погонската струја на светлината. Исто така, важно е да се влијае на интензитетот на светлината. Тестот за снимка на тестот на леќите 365nm 6 е 3500MW/CM, а лабораториските податоци со растојание на зрачење од 10mm на објективот 8 се 2600mW/CM. Затоа, каков вид на мониста на светилките се користат за лекување на монистра, кои видови на мониста на светилки треба да се комбинираат со зацврстената смола и анализата на комбинација на производи. Второ, цената на UVLED е релативно различна. Дали е безбедна ЛЕД машината за лекување? УВ ламбите се разликуваат од другите обични ламби. UVLED има високи барања во однос на околината за користење, особено за струја, така што напојувањето на возачот станува важно. Во моментов, повеќето компании кои произведуваат UVLED машини за оптичко лекување нема директно да произведуваат напојување. Ова значи дека напојувањето е сигурно. Фракциите кои се специјализирани за производство на напојување имаат многу електронски инструменти и опрема. Сите се увезени напојувања, кои несомнено се безбедни и сигурни за употреба. За производителите на опрема за стврднување, повеќето од машините за лекување имаат копчиња за итно запирање, абнормален излез на аларм, детекција на струја, откривање на напон, аларм за случајна работа и откривање прекини. Ова е одлична гаранција за лична безбедност. Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. специјализирана за развој и производство на UVLED оптичка опрема за лекување, мали UV машини за лекување, UVLED-точки извори на светлина, UVLED жичани извори на светлина, UVLED површински извори на светлина, UVLED машини за оптичко лекување, извори на светлина за машини со изложување на UV. , Сеопфатни високотехнолошки претпријатија кои служат едно.

[UVLED Dry Goods Sharing] Категоријата и безбедноста на LED машината за оптичко стврднување 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect