loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[UVLED Curing] Треба да обрнете внимание на идеалниот UVLED ефект на лекување

Пред истражувањето на УВ лепак, УВ мастило или други ултравиолетови УВ облоги, беше утврдено. Релевантните карактеристики на ултравиолетовиот УВ лепак, УВ мастилото или другите ултравиолетови УВ облоги, како што се тврдоста, вискозноста, потребните бранови должини на ултравиолетовите, Интензитетот на пожарот итн. Ако сакате да постигнете идеален ефект на стврднување со ултравиолетови, мора да имате соодветна машина за лекување со УВ ултравиолетово. Сите мислат дека факторите кои влијаат на ефектот на зацврстување на UVLED се главно ленти, силна светлина и време на зрачење. Всушност, ова не е сеопфатно. Tianhui, производител на производители на UVLED машини за лекување, ќе сподели со вас два важни фактори кои влијаат на UVLED ефектот на стврднување, односно температурата на стврднување и растојанието на осветлување. Што се однесува до температурата на UVLED машината за лекување: Причината за причината во UV облогите може да бара одредена температура за подобра активност. Ако температурата не е доволна или температурата е превисока, тоа ќе има одредено влијание врз активноста. Што се однесува до тоа колку температура е потребна, сепак треба да се бара. Погледнете ја конкретната формула. Во однос на растојанието на зрачење на UVLED машината за лекување: растојанието на зрачење ќе влијае на интензитетот на зрачењето и температурата на зрачењето, така што ќе влијае на ефектот на лекување. Бидејќи монистрата на UV LED ламбите исто така имаат дивергентни агли, без разлика дали се работи за извор на UV LED за лице или UVLED жичен извор на светлина или UVLED точка извор на светлина, неопходно е да се користи на соодветно растојание. Особено на UVLED линијата на изворот на светлина и на UVLED точка изворот на светлина со оптичко светло, треба да обрнете повеќе внимание на растојанието на осветлување што го користи. Дополнително, при користење на UVLED машината за стврднување, треба да се забележат следниве точки: 1. Кога ќе се вклучи UVLED машината за стврднување, се памети кабелот за напојување да се поврзе со правилното напојување. Треба да го исклучите прекинувачот за напојување на UVLED машината за лекување пред да го исклучите. 2. Кога користите UVLED машини за стврднување за зрачење, ако користите кутија за стврднување од типот на фиока, треба да носите професионални очила за заштита од ултравиолетови зраци пред изложените извори на светлина. Не гледајте голо директно во изворите на ултравиолетова светлина. Како производител на UVLED машина за лекување со 13-годишно искуство во индустријата, TIANHUI е посветена на зајакнување на сите сфери на животот и реализација на заштеда на енергија и ефикасно производство.

[UVLED Curing] Треба да обрнете внимание на идеалниот UVLED ефект на лекување 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect