loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[UVLED машина за стврднување] Тианхуи ви кажува дека челичната мрежа UVLED печката за лекување ги има овие предности

1. Што е UVLED CITS UVLED CICF. Овде „УВ“ е англиска кратенка на ултравиолетовите зраци. CICS се однесува на процесот на промена на материјалот од ниски молекули во полимер. UVLED се однесува на користење на LED како уреди што емитуваат ултравиолетова светлина, зацврстен ултравиолетово лепак, мастило или смола, итн., така што ќе се појави хемиска реакција на шарки. УВЛЕД печката за стврднување е комбинација од мала подвижна лента со извор на светлина на лицето. Можеме да го контролираме времето на истекување со прилагодување на брзината на подвижната лента. Често, некои корисници не знаат колку долго производот треба да биде изложен. Добрите корисници можат да го завршат зацврстувањето сè додека производот со добар лепак е поставен на лентата за склопување, што во голема мера ја подобрува ефикасноста на производството. Сликата подолу е производ на нашата компанија. 2. Недостатоци на традиционалните појаси Традиционалните појаси обично се користат за железни флопон материјали. Иако и железните флуорни материјали имаат карактеристики на отпорност на ултравиолетови, појасот направен од Тимирон не е толку отпорен на абење, ултравиолетовите зраци ќе се променат по долго време, и ќе стане крцкав по долго време, и ќе стане крцкав. , Особено делот за поврзување ќе се прекине долго време. 3. Предностите на ремени од челична мрежа се отпорни на висока температура, отпорни на ултравиолетови, отпорни на абење, долг работен век, силни механички и убави, умерена цена, погодни за менување ремени. Традиционалното стврднување на UV жива ламба е неповолно поради високата потрошувачка на енергија, краткиот век на траење и бавната брзина на зацврстување. Затоа, штом се појави UVLED зацврстување, се бара. Во споредба со традиционалните живи светилки, UVLED ги има следните предности: 1 > Нема жива, нема да произведува штетни материи. , Добро заштитете ја животната средина. 2 > За долг работен век, изворите на UVLED светлина обично прават живи светилки 10 пати повеќе од работниот век на живините светилки, ефикасно намалувајќи ја употребата и одржувањето на опремата на потрошен материјал. 3 > Во однос на топлинското зрачење, UVLED стврднувањето генерално само ја зголемува површинската температура на производот не надминува 5 степени. Живата светилка ќе ја зголеми температурата на површината на производот за десетици степени, што ќе има големо влијание врз производот. 4 > Интензитетот на зрачење со единица површина е повеќе од 2 пати поголем од живата светилка, што во голема мера ја подобрува ефикасноста. Zhuhai Tianhui Electronic Co., LTD., работи на полето на зацврстување на UVLED многу години.

[UVLED машина за стврднување] Тианхуи ви кажува дека челичната мрежа UVLED печката за лекување ги има овие предности 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect