loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[UVLED машина за стврднување] На овие аспекти треба да им се посвети внимание

УВЛЕД машината за лекување сега е широко користена. Многу индустрии користат UVLED машини за оптичко лекување, како што се електронски производи, медицински уреди итн., Користејќи УВ лепак за лепење и фиксирање. Во процесот на користење на УВ лепак, мора да ја користите машината за стврднување UVLED. Во споредба со традиционалната UV машина за лекување од типот на светилка, UVLED машината за лекување е очигледна, со мал волумен, висока ефикасност и мала потрошувачка на енергија. Сепак, навистина лесната за употреба UVLED машината за лекување бара неколку аспекти за да се обезбеди. Овие аспекти се исто така места кои ја одразуваат силата на производителот. 1. Системот за дисипација на топлина УВ светлосна диода е релативно висока температура. Ако температурата е превисока, тоа не е само намалување на ефикасноста на конверзија на ултравиолетовите фотоелектрични, туку и брановата должина на ултравиолетовите врвови, исто така, ќе се движи во насока на брановите должини на видлива светлина. На крајот До очекуваниот ефект. Во исто време, зголемувањето на температурата ќе доведе и до скратување на животниот век на изворот на светлина, кој ќе изумре за краток временски период. Овој проблем е објаснет и во написот пред Тианхуи. 2. Несомнено е дека главата на UVLED светилката е несомнена. Главата за зрачење на UVLED машината за стврднување е основната компонента на целата UV машинска опрема. Без разлика дали се работи за водено ладење, систем со воздушно ладење и систем за погон на струја, може да се каже дека. Дисипацијата на топлина и оптиката во главата на UVLED зрачењето, исто така, гарантираат дека светлата на UVLED машината за лекување може да го емитуваат оптичкиот ефект што се надеваме да се постигне, додека мониста на UVLED светилките се основни додатоци на целиот систем за лекување. Tianhui ги користи меѓународните мониста за светилници од прва линија на брендот повеќе од десет години. Со поинтелигентни и постабилни системи за електрична контрола и одлични оптички решенија и решенија за дисипација на топлина, стекнато е признание и доверба кај повеќето корисници. Трето, системот за контрола на моќноста на UVLED машината за лекување UVLED машината за лекување е контрола на целиот уред за лекување UVLED. Контролниот систем ја одредува оперативноста и безбедноста на уредот. УВЛЕД машината за лекување на TIANHUI не само што може да го постави времето на зрачење, туку и да ја постави моќта на зрачење. Клиентите нема да го произведуваат истиот процес и нема да произведат ситуација кога приносот не е униформен. Повеќе од десетгодишното искуство на TIANHUI во индустријата, специјално им обезбедува на корисниците во различни индустрии попрофесионални UVLED машини и решенија за лекување. Ако имате и технологија за стврднување на UV лепак, можеби ќе сакате да контактирате со Tianhui. Верувам дека ќе има различни придобивки!

[UVLED машина за стврднување] На овие аспекти треба да им се посвети внимание 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect