loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[UVLED машина за стврднување] Приспособувањето на професионалните производители е посигурно и без грижи

Има многу клиенти кои ги користеле машините за лекување со УВ зраци на Tianhui. Сите тие знаат дека машината за лекување со ултравиолетови зраци на Tianhui има одлични карактеристики, како што се: добар квалитет, висока ефикасност, не содржи жива, а трошоците за одржување се многу ниски. Опремата во основа не е лесно да се загрее. Главата за зрачење UVLED на Тианхуи е контролирана од микро компјутер. Може да се прилагоди и на рачно според фактичката ситуација. Во исто време. Постојат многу опции за брановата должина на UVLED машините за стврднување, но изворите на светлина со точкасти UVLED се исто така светлина и светлина. UVLED машините за лекување можат лесно да го интегрираат во уредите за автоматска конфигурација или да го користат како комплетен десктоп систем, мала случајност и извонредно заштедува простор за складирање на традиционалните машини. Поради употребата на методите на UVLED осветлување, животниот век е до 25.000 часа (континуирано запален век). Дизајн за заштеда на енергија. Некои клиенти го користат веќе 5 години, велејќи дека опремата се уште е многу лесна за употреба. Откако UVLED е опремен со специјална концентрирана леќа, може да ја концентрира својата енергија високо во одредена точка за да ја подобри ефикасноста на зацврстувањето. Можете да (4 UVLED светла може да се инсталираат во секој уред). УВЛЕД машината за лекување може да ја подобри тврдоста на површината на материјалот за обложување, а бојата е светла. Инстант сушење: избегнувајте да чекате време за сушење, значително скратете го времето на процесот на боење. Професионалните работи треба да им се дадат на професионални компании за да ги приспособат. Нашата компанија има повеќе од десет години искуство. Не наоѓајте некоја евтина опрема. Користат инфериорни материјали и заостаната изработка. Машините се лесни за оштетување, ниска ефикасност. Значи, професионалните машини мора да се предадат на професионални компании за да го направат тоа, верувајте, нема ништо лошо.

[UVLED машина за стврднување] Приспособувањето на професионалните производители е посигурно и без грижи 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect