loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Модул за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL Иден тренд на пазарот

Во денешно време, зборот UL сертифициран AC модул за извор на светлина може да се шири во сите делови на светот. Во основа, имате малку знаење за еден или двајца во вашиот контакт. Како што ЛЕР влегува на големи пазари како општини, трговија и семејства во голем обем, многу сродни производи во исто време. Затоа, кога клиентите ги третираат овие производи, тие често бараат повисоки барања. Без разлика дали се работи за перформанси и цена, или за безбедност и доверливост, тој ги исполнува стандардите и исто така го задоволува она што му треба. Ајде прво да разговараме за UL автентикација AC извор на светлина модул! Предностите на UL сертификација AC модул за извор на светлина: 1. Заштедете трошоци. Може да отстрани сложени електронски компоненти и линии и да ги намали трошоците за производство на целата светилка; 2. Заштедете простор на светилката. Во минатото, светилките се правеа на традиционални методи, што резултираше со многу зафаќање простор, а по користењето на модулот за автентикација UL AC извор на светлина, овој дел беше речиси елиминиран; 3. Стабилноста на линиската структура беше силна. Имаше нови промени во дизајнот на структурата на колото. Досадниот начин пред напуштање прави структурата на целото коло да има многу добра стабилност и не е лесно да се оштети. Практичноста на модулот за извор на светлина со наизменична струја за сертификација UL на домашната струја не треба да биде како традиционален модул. Покрај тоа, неопходно е да им се помогне на светилките да инсталираат конверзија на DC. Ова не само што ќе заштеди некои непотребни трошоци, туку и ќе избегне самото оштетување на ЛЕР. Но прво се распаѓа дилемата за конверторот. Трансдукцијата што поминува може да се каже дека е потрошен материјал. Ќе старее, па дури и ќе се скрши со текот на времето. Неговиот животен век е пократок од самиот LED извор на светлина. Всушност, општите LED светилки се скршени, не затоа што изворот на LED светлина е исцрпен, туку изворот на LED светлина е исцрпен, но изворот на LED светлина е исцрпен, но тоа е скршен DC конвертор. Модулот за извор на светлина за автентикација UL, исто така, има карактеристика, бидејќи неговиот процес е распореден по тип на скалеста матрица, која е вклучена. Во комуникацијата од 60 Hz. Меѓутоа, во оваа фаза, модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL има два недостатоци. Една од нив е дека ефикасноста на емитување светлина не е толку висока како модулот за DC извор на светлина. Се појавува порано од модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL. Во фазата на развој, како што технологијата продолжува да се подобрува, ефикасноста на осветлувањето може да го достигне модулот за DC извор на светлина или дури и да го надмине модулот за извор на еднонасочна светлина. Потоа е изведбата на ладењето на модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL. Кога модулот за извор на светлина со наизменична струја за сертификација UL е широко користен во LED светилки, треба да се избегнува голотијата на металните перки, а перформансите на дисипација на топлина се подобруваат преку технички средства. Модулот за извор на светлина со наизменична струја за сертификација UL штотуку влезе во периодот на раст. Иако сè уште нема доволно аспекти, тој ќе продолжи да ја ажурира технологијата и да продолжи да иновира и трансформира. Во моментов, примената на UL сертификација AC модул за извор на светлина е едноставна, нема трансформаторски конвертор и постојан извор на струја, а цената е мала и ефикасна. Неговите предности ја покажаа неговата силна виталност. Технологијата на модулот за извор на светлина со наизменична струја за сертификација UL продолжи да се развива. За неколку години, производите со висока осветленост, висока моќност и ниска цена ќе се појават во сечие внимание.

Модул за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL Иден тренд на пазарот 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Производителот ви го кажува начинот на примена на UV LED изворот на светлина
Методите на примена на UVLED системите со извори на светлина се различни. За различни технологии, Tianhui ќе дава различни решенија. Тоа е сумирано. Постојат т
[UVLED Automation] TIANHUIUVLED е совршено интегриран со автоматизација
Неодамна, трошоците за работна сила стануваат се повисоки и повисоки, а големото производство не може да ги исполни барањата, па создаде автоматизиран производствен модел. Тоа е
[UVLED жица извор на светлина] Испорака серија на UVLED жица извори на светлина
Тианхуи отсекогаш размислувал и решавал проблеми од перспектива на клиентите. Со цел да создаде вредност и да ги зголеми придобивките за повеќе клиенти, Tianhui h
[UVLED Hot Conduction] Неколку концепти на UVLED Hot Transfer методот
Дизајнирањето на комплетен сет на UVLED уреди за стврднување вклучува сè покомплексно знаење, вклучувајќи електроника, софтверско инженерство, механичка структура, оптика,
[365nm] брановата должина на UVLED машината за лекување е 365nm
Бидејќи полето на примена на UVLED машините за лекување продолжи да се шири, некои пријатели кои претходно не биле изложени на UVLED, тие исто така почнаа да се консултираат со Tianh
Само ве научи да го изберете вистинскиот LED извор на светлина
Како да изберете LED извор на светлина? Од следните 5 аспекти, уредникот на производителот ќе го земе вистинскиот LED извор на светлина. 1. Погледнете го животниот век на ЛЕР. Според
Како да ја осветлите светлосната диода
Колку знаете за светлечките диоди? Денешната побарувачка на пазарот за диоди што емитуваат светлина е голема. Оние кои се користат во улични светла, медицински помагала, автомобилски светла, камери
Кои проблеми треба да се земат предвид за да се купи појас за светилка со модул со извор на LED светлина
Од гледна точка на индустријата, не е тешко да се купи појас за светилка со извор на светлина со LED модул. Само обрнете внимание на следниве прашања: 1. Пред купување,
Како да се заварат со мониста на светилки? Само совладете ги овие чекори
Како да се заварат мониста на светилката? Денес, ќе ве одведам да дознаете повеќе за методот на LED заварување како што следува: 1. Најпрво, затегнете го фластерот со мазгата и затегнете
Закрпи топки за осветлување со висок притисок Високо светли светла Животот, прашања со висока осветленост
Закрпи LED светилка со висок сјај, проблемот со висока осветленост, како да ги решите монистрата со високо-светла лепенка LED светилка за поврзување на долг животен век и висока осветленост. Закрпи
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect