loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Температурата на складирање на диодата што емитува светлина е тука

Има ли уште многу пријатели кои не знаат дали има уште многу пријатели? Денес, ќе знам овде денес. 1. ЛЕД СВЕТЛИ: Работната температура -30 80 температура за складирање -40 85 . Избегнувајте операции на висока температура над 80 C. Ако имате операции со висока температура, мора да преземете мерки за заштита од дисипација на топлина. ЛЕР мора да се чува во средина со температура под 30 C и релативна влажност помала од 60%, инаку веројатно ќе предизвика веројатност за зголемување на светилката при заварување по телото на светилката. Рокот на складирање од фабриката по пратката е 3 месеци (датумот на пресметка на почетокот се заснова на датумот на запечатување на кесата за пакување FQC). 45 % RH); во исто време, треба да се забележи дека ако залихите надминува 3 месеци, треба да се одвлажне задната линија (избегнувајте мешање за време на одвлажнување, LED треба да се стави што е можно во резервоарот, а условите за одвлажнување се 120 на 120 . ±5, на собна температура (25 ±5 ) 3. Слој од сребро на површината на држачот. Држачот ќе ја промени бојата во процесот на контакт со некои хемикалии и хемиски гасови. Ве молиме обрнете внимание на чистењето на околината за складирање; 4. За индексот на животната средина за складирање не ги исполнува барањата на прописите, цевководот е предизвикан од индексот на животната средина за складирање, предизвикувајќи гасоводот да цевковод, а цевководот Ако нозете се 'рѓосани, потребно е повторно да се користи и повторно да се користи . Затоа, се препорачува да се користи што е можно поскоро по купувањето на диодата, особено за јужниот регион, лесно е да се биде плима. Штом производот е во тренд, овој производ не може да продолжи да го користи. Ако сакате да купите диоди што емитуваат светлина, можете директно да контактирате со онлајн службата за корисници.

Температурата на складирање на диодата што емитува светлина е тука 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Производителот ви го кажува начинот на примена на UV LED изворот на светлина
Методите на примена на UVLED системите со извори на светлина се различни. За различни технологии, Tianhui ќе дава различни решенија. Тоа е сумирано. Постојат т
[UVLED Automation] TIANHUIUVLED е совршено интегриран со автоматизација
Неодамна, трошоците за работна сила стануваат се повисоки и повисоки, а големото производство не може да ги исполни барањата, па создаде автоматизиран производствен модел. Тоа е
[UVLED жица извор на светлина] Испорака серија на UVLED жица извори на светлина
Тианхуи отсекогаш размислувал и решавал проблеми од перспектива на клиентите. Со цел да создаде вредност и да ги зголеми придобивките за повеќе клиенти, Tianhui h
[UVLED Hot Conduction] Неколку концепти на UVLED Hot Transfer методот
Дизајнирањето на комплетен сет на UVLED уреди за стврднување вклучува сè покомплексно знаење, вклучувајќи електроника, софтверско инженерство, механичка структура, оптика,
[365nm] брановата должина на UVLED машината за лекување е 365nm
Бидејќи полето на примена на UVLED машините за лекување продолжи да се шири, некои пријатели кои претходно не биле изложени на UVLED, тие исто така почнаа да се консултираат со Tianh
Само ве научи да го изберете вистинскиот LED извор на светлина
Како да изберете LED извор на светлина? Од следните 5 аспекти, уредникот на производителот ќе го земе вистинскиот LED извор на светлина. 1. Погледнете го животниот век на ЛЕР. Според
Како да ја осветлите светлосната диода
Колку знаете за светлечките диоди? Денешната побарувачка на пазарот за диоди што емитуваат светлина е голема. Оние кои се користат во улични светла, медицински помагала, автомобилски светла, камери
Кои проблеми треба да се земат предвид за да се купи појас за светилка со модул со извор на LED светлина
Од гледна точка на индустријата, не е тешко да се купи појас за светилка со извор на светлина со LED модул. Само обрнете внимание на следниве прашања: 1. Пред купување,
Како да се заварат со мониста на светилки? Само совладете ги овие чекори
Како да се заварат мониста на светилката? Денес, ќе ве одведам да дознаете повеќе за методот на LED заварување како што следува: 1. Најпрво, затегнете го фластерот со мазгата и затегнете
Закрпи топки за осветлување со висок притисок Високо светли светла Животот, прашања со висока осветленост
Закрпи LED светилка со висок сјај, проблемот со висока осветленост, како да ги решите монистрата со високо-светла лепенка LED светилка за поврзување на долг животен век и висока осветленост. Закрпи
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect