loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Историја на развој на улични светла на модулот со извор на LED светлина од првата генерација

Уличните светла со модул со LED извор на светлина од првата генерација се направени од материјал од легура на магнезиум, 30W, квалитет на светлина, едноставна структура, добра дисипација на топлина и практично склопување, остварувајќи пробив од нула. Се појавија и улични светла од типот на LED модул. Неколку LED извори на светлина се направени во модул со интегрирана светлина, дисипација на топлина и IP структура на ниво на отпорност на прав. Светилката е составена од неколку модули, не сите LED диоди како оригиналните LED диоди како порано. Изворите на светлина се инсталирани во светилка, што ја решава интегрираната структура на конвенционалните улични светилки. Тој е едноставен и удобен при подоцнежното одржување, а повеќето компоненти може да се користат кружно. Ефикасно продолжете го циклусот на користење на улични светилки. Уличните светла со модул со ЛЕД извор на светлина постепено влегуваат во видот на луѓето со насочено осветлување, мала потрошувачка на енергија, добри возни карактеристики, брза брзина на реакција, висок капацитет за отпорност на земјотреси, долг работен век, зелена заштита на животната средина и други предности. Затоа, изворот на светлина, улични светла од типот на LED модул ќе станат добар избор за зачувување на енергијата на осветлувањето на патиштата. 1. Карактеристиките се уникатни предности, безбедност, заштеда на енергија, заштита на животната средина, долг животен век, брза брзина на одговор, висок индекс на прикажување на бои, итн., кои можат да се користат нашироко на патиштата. Надворешниот капак е достапен, отпорност на висока температура е 135 степени, а ниска температура - 45 степени. 2. Предности 1. Самите карактеристики - еднонасочната природа на светлината, без светлосен удар, што обезбедува ефикасност на светлината. 2. LED уличното светло има уникатен секундарен оптички дизајн. Светлината на LED улични светла се снима до потребните области на осветлување, што дополнително ја подобрува ефикасноста на осветлувањето за да се постигне целта за заштеда на енергија. 3. Долг животен век: повеќе од 50.000 часа, обезбедувајќи гаранција за квалитет три години. Недостатоците се што не е гарантиран векот на напојувањето. 4. Високо светлосен ефект: користете висококвалитетни чипови, кои можат да заштедат повеќе од 75% од традиционалните натриумови светилки со висок притисок. 5. Едноставна инсталација и сигурен квалитет: нема потреба да се закопуваат кабли без исправувач, итн., директно инсталирани на светлосната шипка или вграден извор на светлина на оригиналната светлосна обвивка.

Историја на развој на улични светла на модулот со извор на LED светлина од првата генерација 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Производителот ви го кажува начинот на примена на UV LED изворот на светлина
Методите на примена на UVLED системите со извори на светлина се различни. За различни технологии, Tianhui ќе дава различни решенија. Тоа е сумирано. Постојат т
[UVLED Automation] TIANHUIUVLED е совршено интегриран со автоматизација
Неодамна, трошоците за работна сила стануваат се повисоки и повисоки, а големото производство не може да ги исполни барањата, па создаде автоматизиран производствен модел. Тоа е
[UVLED жица извор на светлина] Испорака серија на UVLED жица извори на светлина
Тианхуи отсекогаш размислувал и решавал проблеми од перспектива на клиентите. Со цел да создаде вредност и да ги зголеми придобивките за повеќе клиенти, Tianhui h
[UVLED Hot Conduction] Неколку концепти на UVLED Hot Transfer методот
Дизајнирањето на комплетен сет на UVLED уреди за стврднување вклучува сè покомплексно знаење, вклучувајќи електроника, софтверско инженерство, механичка структура, оптика,
[365nm] брановата должина на UVLED машината за лекување е 365nm
Бидејќи полето на примена на UVLED машините за лекување продолжи да се шири, некои пријатели кои претходно не биле изложени на UVLED, тие исто така почнаа да се консултираат со Tianh
Само ве научи да го изберете вистинскиот LED извор на светлина
Како да изберете LED извор на светлина? Од следните 5 аспекти, уредникот на производителот ќе го земе вистинскиот LED извор на светлина. 1. Погледнете го животниот век на ЛЕР. Според
Како да ја осветлите светлосната диода
Колку знаете за светлечките диоди? Денешната побарувачка на пазарот за диоди што емитуваат светлина е голема. Оние кои се користат во улични светла, медицински помагала, автомобилски светла, камери
Кои проблеми треба да се земат предвид за да се купи појас за светилка со модул со извор на LED светлина
Од гледна точка на индустријата, не е тешко да се купи појас за светилка со извор на светлина со LED модул. Само обрнете внимание на следниве прашања: 1. Пред купување,
Како да се заварат со мониста на светилки? Само совладете ги овие чекори
Како да се заварат мониста на светилката? Денес, ќе ве одведам да дознаете повеќе за методот на LED заварување како што следува: 1. Најпрво, затегнете го фластерот со мазгата и затегнете
Закрпи топки за осветлување со висок притисок Високо светли светла Животот, прашања со висока осветленост
Закрпи LED светилка со висок сјај, проблемот со висока осветленост, како да ги решите монистрата со високо-светла лепенка LED светилка за поврзување на долг животен век и висока осветленост. Закрпи
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect