loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Карактеристики и примена на инфрацрвени LED светилки со мониста

Инфрацрвените LED светилки се широко користени во ТВ во боја, аудио системи и разни апарати за домаќинство. Растојанието за контрола на далечинскиот управувач генерално може да достигне 6 до 8 метри, а употребата на многу ручек. Поради големиот број мерки за далечинско управување со инфрацрвени зраци, не недостасуваат уреди за поддршка во колото за лансирање и примање инфрацрвени зраци. Овие уреди не се само ниски и сигурни. Електронските ликстанти можат да ги користат овие уреди за составување далечински управувачи со различни намени, кои не само што се користат, туку можат да ги зголемат преференциите за производство. Карактеристиките на зрната на инфрацрвените LED светилки не се видливи инфрацрвени, а очите на луѓето не се откриваат. Најчесто користени инфрацрвени LED светилка монистра, неговата форма е слична на обичните LED светилка монистра. Намалувањето на односот на окупација на пулсот исто така може одлично. Вообичаена диода што емитува инфрацрвена светлина, нејзината моќност е поделена во три категории: мала моќност (1MW 10MW), средна моќност (20MW 50MW) и висока моќност (50mW 100MW). Кога користите инфрацрвени диоди со различна моќност, треба да биде опремен двигателот со соодветната моќност. За да ја направите диодата што емитува инфрацрвена светлина, само додадете импулсен напон со одредена фреквенција на погонската цевка. Кога инфрацрвените светлечки диоди се пренесуваат за да се контролира контролираната опрема, во контролираната опрема има соодветни инфрацрвени фотоелектрични модификациски елементи, како што се инфрацрвена приемна диода, фотоелектрична триабилност итн. Постојат два методи за инфрацрвено лансирање и примање. Директно се однесува на релативното поставување на оптичката цевка и цевката за примање на двата краја на лансирањето и контролираната материја, а растојанието помеѓу центарот мора да биде растојание; Кога ќе наидете на рефлекс, цевката за примање го прима инфрацрвениот талент на рефлексијата.

Карактеристики и примена на инфрацрвени LED светилки со мониста 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect