loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Некои знаења за мониста на LED светилки

Со континуираната зрелост и развој на технологијата за осветлување, светилките стануваат сè попрактични, се повеќе и повеќе заштедуваат енергија. Прво, блескаво светилка беше заменета со светилка за заштеда на енергија. Сега, штедливата светилка постепено се заменува со LED светилка. Верувам дека не сме непознати за LED светлата, па колку знаете за LED светилките? Следно, накратко ќе ве запознаам со уредникот на производителот на директно вметнати LED светилки: LED англискиот е диода што емитува светлина, мониста за LED светилки се англиски кратенки на диодите за сјај. Видот на зрната на светилките на LED светилки е всушност многу, како што се тркалезна глава, рамна глава, елипса, итн. Моделот на мониста на LED светилки може да се подели на директно вметнување и лепенка според пакувањето, а моќноста може да се подели на голема и средна моќност. Напонот на зрната на светилките е релативно конзистентен. Повеќето од нив се околу три часот. Било кој. За мониста на LED светилки, нејзината осветленост е различна, а цената е различна; Мониста на LED светилки со силен антистатички капацитет, долг животен век, толку е поголема цената. Општо земено, кога LED светилките имаат поголем антистатички капацитет од 700V, тие можат да се користат за производство на LED осветлување. Мониста на LED светилки се еднонасочно тело што емитува спроводливост. Ако има обратна струја, тоа се нарекува истекување. Колку е поголема струјата на истекување на мониста на LED светилки, толку е пократок векот и пониска ќе биде цената. Мониста на LED светилки изгледаат многу едноставно, но формата е убава. За LED светилки со различни намени, нивниот агол на емитување светлина е исто така различен. Во овој момент, потребите на повеќето потрошувачи ги задоволија различните типови потрошувачи. Се разбира, ако се работи за посебен агол на осветлување, цената треба да биде повисока. Директно вметнати LED светилка широко користени, погодни за многу области како што се осветлување осветлување, дисплеј, декорација, компјутери, телефон, рекламирање, инженерство за урбана слава и многу други области.

Некои знаења за мониста на LED светилки 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect