loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Некои предности на LED семафорите

Во моментов, блескавите светилки се заменети со ултра високо-светли LED диоди за семафори, предупредувачки светла и светла со лого. Во споредба со лампи со блескаво, предноста на LED семафорите е тоа што LED семафорите имаат помала потрошувачка на енергија, долг работен век и можат многу да се користат. Подобрете ја осветленоста и станете идеален извор на светлина на идните семафори. 1. Добра видливост: LED семафорите сè уште можат да одржуваат добри индикатори за видливост и перформанси при суровите климатски услови како што се континуирано светло, дожд, прашина итн. Светлината од ЛЕР е монохроматска, така што нема потреба да се користат парчиња во боја за да се добијат црвени, жолти и зелени сигнални бои; светлината што ја емитува ЛЕР е насочена и има одреден агол на дивергенција. Не-сферичен рефлектор. Оваа карактеристика на LED го решава проблемот со фасцинацијата на традиционалните сигнални светла (попознати како лажен дисплеј) и избледувањето на парчињата во боја, што го подобрува светлосниот ефект. 2. Заштеда на енергија: Предноста на изворите на LED светлина во заштедата на енергија е многу очигледна. Една од неговите значајни карактеристики е малата потрошувачка на енергија, што е многу значајно за примена на светилки. ЛЕД семафорски светла Речиси 100% Енергијата на возбудување на ЛЕР станува видлива светлина. Спротивно на тоа, 80% од блескаво светилки станаа загуба на топлина, само 20% станаа видлива светлина. 3. Ниска топлинска енергија: ЛЕР директно се заменува со електрична енергија до изворот на светлина. Површината на ладењето на LED семафорот може да ги избегне изгорениците на персоналот за одржување и да добие подолг животен век. 4. Долг животен век: Работното опкружување на светилката е релативно сурово, студот и топлината, сонцето и дождот, така што сигурноста на светилките е висока. Просечниот век на траење на сијалицата со блескаво светло на светилката е 1000 H, а просечниот животен век на халогените волфрамски светилки со низок притисок е 2000 часа, така што генерираните трошоци за одржување се многу високи. ЛЕД семафорите не се оштетуваат без удари на филаментот и нема проблем со кинење на стаклената обвивка. 5. Брза реакција: Времето на одговор не е толку добро како LED семафорите како што се халогените волфрамски светилки, со што се намалува појавата на несреќи. Поради важната улога на командните семафори во градскиот превоз, голем број на семафори треба да се ажурираат секоја година, што пак води до релативно голем пазар. На крајот на краиштата, високите профити се исто така погодни за развој на компании за производство и дизајн на ЛЕР. За целата ЛЕР индустрија, целата ЛЕР индустрија Исто така, произведуваат бенигни стимули.

Некои предности на LED семафорите 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
Загриженост за зрачење во Јапонија: Ублажување на ризиците со УВ LED диоди
Разгледајте ја оваа статија за да истражите како УВ LED диодите можат да се покажат како корисни при тестирање и стерилизација на вода. Исто така, ќе научите за ефикасноста на 340nm LED и 265nm LED во процесот. Ајде.’нурнете веднаш во него!
УВ LED за биохемиска анализа на оптичка густина на реагенси!
Нурнете во улогата на УВ ЛЕР во светот на биохемијата. Откријте ја нејзината важност во мерењето на оптичката густина на реагенсите. Ова парче длабоко ги разгледува решенијата за УВ дезинфекција и УВ ЛЕД. Стекнете доверба во нејзиниот авторитет со истражување на науката зад УВ ЛЕР и искусете го знаењето содржано во овој водич.
Дали УВЦ светлината е ефикасна за бактерии и вируси?
Бактериите и вирусите се микроскопски микроорганизми кои можат да предизвикаат различни болести и состојби. За да се спречи преносот на такви болести и болести, овие микроорганизми мора да се елиминираат од површините и воздухот. Користењето на ултравиолетово (УВ) зрачење е еден ефикасен метод за да се постигне ова. УВЦ светлината се покажа како најефективната форма на УВ светлина за уништување бактерии и вируси
Примена на UV LED во електронската индустрија
Брзата експанзија на електронската индустрија наложи развој на нови и иновативни технологии за да се придвижи индустријата напред. Примената на UV LED решенијата е една од новите технологии во електронската индустрија. Поради нивните уникатни карактеристики, како што се долг животен век, енергетска ефикасност и компактна големина, овие решенија се опширно усвоени во индустријата како соодветна алтернатива на конвенционалните извори на осветлување
Што е УВ ЛЕД лекување?
УВ ЛЕД стврднувањето е техника која користи ултравиолетова светлина за лекување или стврднување на супстанции. Оваа постапка вклучува изложување на материјалот на УВ LED диоди кои емитуваат УВ светлина. Кога УВ светлината удира во супстанција, таа иницира хемиска реакција што предизвикува супстанцијата да се стврдне или да се разреши. УВ-ЛЕД диодите емитуваат UV-A, UV-B и UV-C светлина, што одговара на брановите должини потребни за започнување на процесот на стврднување.
За што се користи УВ ЛЕД?
Во минатото, немаше достапни UV LED светилки за комерцијална употреба. Сепак, со напредокот во LED технологијата што доведува до поголема густина на моќност, UV LED светилките сега стануваат се поприсутни на пазарот, заменувајќи ги традиционалните опции.
УВЦ LED пазарот се проширува со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка Усвојувајќи ја технологијата
УВЦ LED технологијата привлече значително внимание во последниве години и не е изненадување што пазарот се шири со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка кои ја прифаќаат технологијата. Пандемијата COVID-19 само ја поттикна побарувачката за UVC LED производи бидејќи потрошувачите и бизнисите бараа ефективни начини за дезинфекција на нивната околина. УВЦ LED диоди нудат безбеден, сигурен и ефикасен начин за убивање бактерии и вируси, што ги прави популарен избор за различни апликации
УВ LED технологија Најдобра опција за печатење со мала миграција
УВ ЛЕД технологијата направи револуција во индустријата за печатење, нудејќи сигурна и ефикасна алтернатива на традиционалните методи на печатење. Една од најзначајните предности на UV LED технологијата е нејзината способност да произведува висококвалитетни отпечатоци со својства со ниска миграција
Карактеристики за лансирање на инфрацрвена 2835 топка глава, видете колку знаете?
Инфрацрвеното лансирање 2835 топчести глава користи бакарни држачи, сребрени или златни на површината, а неговата топлина е мала, мала потрошувачка на енергија, моментално осветлување, силна анти-
[Примена] Примена на UVLED опрема за стврднување во печатарската индустрија
На изложбата за печатење во Јужна Кина, која заврши во Конвенцискиот и изложбен центар во Гуангжу оваа година, лесно ни е да откриеме дека многу уреди за печатење се еднакви
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect