loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Опис на технички параметар на прозрачна диода

Популарната диода што емитува светлина паѓа на 1,6V-2,1V, а карактеристиките на работната струја од 5-20mA LED 1. Значењето на граничниот параметар (1) Ветување на потрошувачката на енергија PM: ветете дека ќе ги додадете двете глави на LED на напонот на еднонасочен напон Најстарата ноќна вредност што тече низ него. Преминете ја оваа вредност, LED треска и уништување. (2) Позитивна еднонасочна струја IFM: Најважната ветена струја на податоци. Оваа вредност може да ја уништи диодата. (3) Обратен напон VRM: Најстариот обратен напон вети дека ќе го додаде. Со оваа вредност, диодата што емитува светлина може да се распадне и уништи. (4) TOPM: Температурната скала на диодата што емитува светлина може да работи нормално. Под или повисока од оваа температура, диодата што емитува светлина нема да работи правилно, а ефектот е намален. 2. Значење на електричните параметри (1) Позитивна работна струја АКО: Се однесува на позитивната струја на нормалното светење на диодата кога свети диода. Во вистинска употреба, треба да изберете дали треба да изберете ако ви треба ·Подолу аком. (2) Позитивен работен напон VF: Работниот напон даден во табелата со параметри се добива под дадена напредна струја. Обично се мери кога IF = 20mA. Светлечката диода е на работен напон VF на 1,4 3V. Кога надворешната температура ќе се зголеми, VF ќе слета. (3) Карактеристика V-I: Кога односот помеѓу напонот и струјата на диодата што емитува светлина е помала од одредена вредност (наречена праг), струјата е исклучително мала и не испушта светлина. Кога напонот опфаќа одредена вредност, напредната струја е агилна со напон и свети. Како да се отстрани Можам да го отстранам позитивниот напон на светлосната цевка, обратната струја и обратниот напон на светлосната цевка од начинот на отстранување на зрната на V-LED светилката. Позитивна прозрачна цевка IR струја на обратно истекување

Опис на технички параметар на прозрачна диода 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мониста за лепенка за светилка погодни за SMT обработка
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
Извор на светлина со ултравиолетова точка TIANHUIUVLED точкаст извор на светлина
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Кои се главните индустрии на жолти смарагд зелени мониста со двобојни LED светилки?
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
[Примена] Примена на UVLED во медицинската игла за инјектирање
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Топлински UVLED Отпорност на топлина Вовед
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
[УВ лепак жолта промена] причините зошто УВ лепилото пожолтува
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
[УВ лепак] Ефектот на домашниот УВ лепак Tianhuiuvled е добар
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
[UVLED печатење извор на светлина] UVLED инкџет печатење извор на светлина
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати мониста за LED светилки Производителите да зборуваат за разликата помеѓу мониста за LED светилки
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Ефектот на растот на растенијата што одговара на брановите должини на LED
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect