loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Технологијата на модулот со извор на светлина на LED диоди е постојано иновативна

Со континуираното подобрување на технологијата за производство на LED, ефикасноста на LED осветлувањето продолжи да се подобрува, а цените продолжија да се намалуваат. Марката на модулот за LED извор на светлина постепено се развиваше од претходните апликации за пакување од типот на една сијалица до различни форми како што се превртена, лепенка и интеграција. Преку специјален и научен оптички дизајн се добива повеќе од висок светлосен флукс и различни светлосни агли, а LED диоди исто така широко се користат во различни осветлување. Меѓу нив, LED диодите се широко користени во полето на осветлувањето како индустриски цели, вклучително и висококвалитетно осветлување како што се музеите и бизнисот. Модуларниот Р & D, дизајнот и производството на извори на светлина станаа клучот за постигнување на целите. Предноста на брендот на модулот за LED извор на светлина е тоа што може да се користи во каква било форма на примена за оптички дизајн со големи граници, дизајн за дисипација на топлина, облик, дизајн на големина и дизајн на стандардизација на интерфејсот. Погодност и функција на замена на модули базирани. Индексот на рендерирање на бои (способноста да се репродуцира вистинската боја на изворот на светлина) е еден од трите важни индикатори за мерење на квалитетот на изворот на бела светлина. Тоа е исто така важен стандард за мерење дали LED изворот на светлина е здрав. Статусот во различни индикатори на производи во областа на осветлувањето е особено очигледен. На пример, во странски земји, поради барањата на навиките за осветлување и здравјето, општата побарувачка температура на бојата е повеќе од 6000K, изворот на ладна светлина со индекс на прикажување на бојата од 80 или повеќе (околу 3000K), топлото бело светло извор со индекс на прикажување на бои над 90 или повеќе, така што подобрувањето на прикажувањето на боите на LED изворите на светлина е исто така клучна вообичаена технологија што мора да се реши во областа на полупроводничко осветлување. Техничката тешкотија на брендот на модулот за интегриран LED извор на светлина со висока гравитација е дека е неопходно да се задоволат мешаната униформност на бојата, конзистентноста на температурата на бојата, конзистентноста на температурата на бојата, конзистентноста на температурата на бојата, високата отпорност на топлина. , итн. на модул со помалку од 0,0007 квадратни метри Потребно е неговите технички карактеристики да бидат модулот за извор на светлина да ги интегрира оптичкиот дизајн, дизајнот на колото и дизајнот за дисипација на топлина. Тоа е типична нова генерација на LED технологија на извор на светлина за собирање решенија за светлина, електрична енергија и топлина. Оваа технологија ја нарекуваме „технологија на модул за LED извор на светлина со висок индекс на рендерирање на бои“. Производите формирани со оваа технологија ќе бидат широко користени во примената на светилки како што се лампи со вжарено, штедливи светилки и светла и ќе станат главен извор на светлина на производите за внатрешно осветлување.

Технологијата на модулот со извор на светлина на LED диоди е постојано иновативна 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect