loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Мониста за LED светилки Купете три мониста за LED светилки за големи недоразбирања

Недоразбирање прво, надежта за вистинскиот работен век е голема, производителот на мониста на LED светилка очекува векот на мониста на LED светилката да достигне 100.000 часа. Сепак, исто како и сите основни извори на светлина, светлосниот флукс на мониста на LED светилки исто така се намали со текот на времето. Затоа, иако времето на осветлување на мониста на LED светилки може да биде многу долго, MTBF не е единственото внимание за одредување на работниот век. На распаѓањето на монистрата на LED светилките влијаат многу еколошки услови како што се температурата на околината, влажноста и вентилацијата. Влијанието на долготрајното слабеење е исто така под влијание на контролирањето, управувањето со термичката наука, степенот на струјата и разгледувањето на многу други електрични дизајни. Многу продавачи може да им дадат одредени информации на клиентите кога продаваат мониста за LED светилки, предизвикувајќи заблуда, како што е векот на употреба на мониста на LED светилки за 100.000 часа. 100.000 часа овде значи дека производителот очекува животен век на LED осветлувањето. Меѓутоа, како извор на светлина на осветлување, осветленоста на светлата има процес на постепено распаѓање потемни (како сончева светлина, штедливи светилки). Овој процес се нарекува светло распаѓање. Затоа, кога потрошувачите купуваат мониста на LED светилка, треба да обрнат внимание на нејзината стапка на задржување на светлината, да не го користат времето и потрошувачите нема да го очекуваат вистинскиот животен век. Недоразбирање 2, поделете го вистинскиот агол на светлина како корисен агол на зрната на LED светилките на корисен агол и вистински агол на емитување светлина. Целта на целната вредност на вредноста на аксијалната јачина на интензитетот на светлината е корисен агол со аголот на аксијалната што емитува светлина (метод). Двократниот агол на аголот на половина вредност е перспективата (или аголот на полумоќност) е вистинскиот агол на осветлување. Од аголот на половината на аксијалната јачина, бидејќи светлината е премногу слаба при примената, не смета на корисниот агол. Затоа, потрошувачите треба да обрнат внимание на вистинскиот агол на осветлување на производот кога купуваат производи. При пресметување на бројот на производи што се користат во проектот, тој се заснова на вистинскиот агол на осветлување. Недоразбирање 3, колку е поголема осветленоста, толку е поголема осветленоста на зрната на LED светилката со интензитетот што емитува светлина, а интензитетот на емитување на светлина се однесува на интензитетот на емитување светлина на целта на линијата на методот (на цилиндричната прозрачна цевка се однесува на нејзината оска) Светлосниот флукс е свеќа (CD). Бидејќи светлосниот интензитет на општите зрна на LED светилки е мал, интензитетот на емитување светлина често ги користи единиците. Општо земено, изворот на светлина ќе го зрачи својот оптички флукс до различната цел на зрната на домашните LED светилки со различни јачини. Од гледна точка на тоа колку работи ја вршат моќта во исто време, струјата е брза, струјата е брза, електричната енергија е доба на моќта; струјата е бавна, електричната моќност е мала, или колку повеќе струјата ја прави струјата, толку повеќе е струјата, толку повеќе електричната енергија. На монистрата на LED светилките, колку е поголема моќноста, толку е поголема осветленоста на производот. Земајќи ги на пример трите светло-црвени LED светилка на Yimei Electronics, кога аксијалната осветленост е 1200 mcd, струјата е 40 mA и моќноста е 0,48 W; Се гледа дека моќта на двете светла под осветленоста на светлината е различна. Затоа, кога потрошувачите купуваат мониста на LED светилки, тие мора да обрнат внимание на осветленоста на нејзината оска, а не на моќноста. Статијата доаѓа од мониста на LED светилки http://.

Мониста за LED светилки Купете три мониста за LED светилки за големи недоразбирања 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мониста за лепенка за светилка погодни за SMT обработка
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
Извор на светлина со ултравиолетова точка TIANHUIUVLED точкаст извор на светлина
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Кои се главните индустрии на жолти смарагд зелени мониста со двобојни LED светилки?
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
[Примена] Примена на UVLED во медицинската игла за инјектирање
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Топлински UVLED Отпорност на топлина Вовед
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
[УВ лепак жолта промена] причините зошто УВ лепилото пожолтува
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
[УВ лепак] Ефектот на домашниот УВ лепак Tianhuiuvled е добар
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
[UVLED печатење извор на светлина] UVLED инкџет печатење извор на светлина
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати мониста за LED светилки Производителите да зборуваат за разликата помеѓу мониста за LED светилки
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Ефектот на растот на растенијата што одговара на брановите должини на LED
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect