loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Модулот со извор на светлина со LED точка е многу популарен кај корисниците

Во изминатата деценија, поради појавата на LED модулите за точкести извори на светлина, на традиционалниот пазар на светилки со вжарено влијание имаше големо влијание, а со континуираната зрелост на производите на модулот со LED точки извор на светлина, светилките за осветлување и светилките за осветлување и комерцијалните објекти во многу Семејствата и комерцијалните објекти се моментално Рекламните светилки претежно се заменуваат со LED точки со извор на светлина модули добри производи. Овој производ во моментов е многу популарен во производите за осветлување. Следно, да ги претставиме причините зошто модулот за извор на светлина со точка-точка LED е популарен кај корисниците. 1. Светлината на производот е повисока ЛЕД производи од модул за извор на светлина за да генерираат извори на светлина со користење на LCD панели. Изворот на светлина на панелот со течни кристали не само што има висока стабилност, туку и не трепка. Во исто време, осветленоста на овој извор на светлина е исто така повисока од другите производи на светилки со иста моќност. Користењето на LED-точка-точка модули со извор на светлина со иста моќ може да постигне подобри светлосни ефекти и е поранлив за луѓето на ноќното небо. Затоа. 2. Производите на евтини производи на традиционалните пазари на светилки се комплицирани во производството и дизајнот, па затоа цените на овие производи од светилки обично се поскапи. Модулот за извор на светлина со точка-точка LED треба да го користи само готовиот LED LCD екран бидејќи треба да се користи светлиот извор. Цената е поевтина. 3. Животниот век на производите на долгите светилки со вжарено влакно е главно поврзан со времето на употреба на волфрамските жици во светилката. Кога се користи количината на моќност на блескаво светилка, струјата ќе генерира висока температура и ќе предизвика волфрамска жица во цевката на светилката. Ефект на осветлување. Сепак, времето на употреба на волфрамовата жица е обично пократко. Многу производи со блескаво светилки треба да се заменат по една до две години. И LCD-таблата што емитува светлина со LED-точка-точка модули со извор на светлина е многу повисока од традиционалните производи со блескаво лампи, што е исто така важна причина за LED модулот за извор на светлина со точки да ги замени производите на блескаво светилки. Појавата на ЛЕД модулот за точкест извор на светлина носи дневна промена на пазарот на светилки, а исто така е моќен доказ дека технологијата го менува животот за да го промени животот. Ефективните производи на модулот со ЛЕД точка извор на светлина не само што имаат подобри ефекти на осветлување, туку и затоа што структурата е поедноставна и поразумна бидејќи структурата е поедноставна. Добредојдовте на повеќе корисници.

Модулот со извор на светлина со LED точка е многу популарен кај корисниците 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
Загриженост за зрачење во Јапонија: Ублажување на ризиците со УВ LED диоди
Разгледајте ја оваа статија за да истражите како УВ LED диодите можат да се покажат како корисни при тестирање и стерилизација на вода. Исто така, ќе научите за ефикасноста на 340nm LED и 265nm LED во процесот. Ајде.’нурнете веднаш во него!
УВ LED за биохемиска анализа на оптичка густина на реагенси!
Нурнете во улогата на УВ ЛЕР во светот на биохемијата. Откријте ја нејзината важност во мерењето на оптичката густина на реагенсите. Ова парче длабоко ги разгледува решенијата за УВ дезинфекција и УВ ЛЕД. Стекнете доверба во нејзиниот авторитет со истражување на науката зад УВ ЛЕР и искусете го знаењето содржано во овој водич.
Дали УВЦ светлината е ефикасна за бактерии и вируси?
Бактериите и вирусите се микроскопски микроорганизми кои можат да предизвикаат различни болести и состојби. За да се спречи преносот на такви болести и болести, овие микроорганизми мора да се елиминираат од површините и воздухот. Користењето на ултравиолетово (УВ) зрачење е еден ефикасен метод за да се постигне ова. УВЦ светлината се покажа како најефективната форма на УВ светлина за уништување бактерии и вируси
Примена на UV LED во електронската индустрија
Брзата експанзија на електронската индустрија наложи развој на нови и иновативни технологии за да се придвижи индустријата напред. Примената на UV LED решенијата е една од новите технологии во електронската индустрија. Поради нивните уникатни карактеристики, како што се долг животен век, енергетска ефикасност и компактна големина, овие решенија се опширно усвоени во индустријата како соодветна алтернатива на конвенционалните извори на осветлување
Што е УВ ЛЕД лекување?
УВ ЛЕД стврднувањето е техника која користи ултравиолетова светлина за лекување или стврднување на супстанции. Оваа постапка вклучува изложување на материјалот на УВ LED диоди кои емитуваат УВ светлина. Кога УВ светлината удира во супстанција, таа иницира хемиска реакција што предизвикува супстанцијата да се стврдне или да се разреши. УВ-ЛЕД диодите емитуваат UV-A, UV-B и UV-C светлина, што одговара на брановите должини потребни за започнување на процесот на стврднување.
За што се користи УВ ЛЕД?
Во минатото, немаше достапни UV LED светилки за комерцијална употреба. Сепак, со напредокот во LED технологијата што доведува до поголема густина на моќност, UV LED светилките сега стануваат се поприсутни на пазарот, заменувајќи ги традиционалните опции.
УВЦ LED пазарот се проширува со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка Усвојувајќи ја технологијата
УВЦ LED технологијата привлече значително внимание во последниве години и не е изненадување што пазарот се шири со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка кои ја прифаќаат технологијата. Пандемијата COVID-19 само ја поттикна побарувачката за UVC LED производи бидејќи потрошувачите и бизнисите бараа ефективни начини за дезинфекција на нивната околина. УВЦ LED диоди нудат безбеден, сигурен и ефикасен начин за убивање бактерии и вируси, што ги прави популарен избор за различни апликации
УВ LED технологија Најдобра опција за печатење со мала миграција
УВ ЛЕД технологијата направи револуција во индустријата за печатење, нудејќи сигурна и ефикасна алтернатива на традиционалните методи на печатење. Една од најзначајните предности на UV LED технологијата е нејзината способност да произведува висококвалитетни отпечатоци со својства со ниска миграција
Карактеристики за лансирање на инфрацрвена 2835 топка глава, видете колку знаете?
Инфрацрвеното лансирање 2835 топчести глава користи бакарни држачи, сребрени или златни на површината, а неговата топлина е мала, мала потрошувачка на енергија, моментално осветлување, силна анти-
[Примена] Примена на UVLED опрема за стврднување во печатарската индустрија
На изложбата за печатење во Јужна Кина, која заврши во Конвенцискиот и изложбен центар во Гуангжу оваа година, лесно ни е да откриеме дека многу уреди за печатење се еднакви
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect