loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Неверојатно! Користете LED паметни светилки за да пристапите на Интернет или да служите како рутери

Сега секогаш кога ќе стигнете до некое место, првата реченица не е да се поздравиме, туку едноставно и јасно прашање: “Дали има Wi-Fi, која е лозинката за Wi-Fi? ”Суштина За некои паметни уреди, Wi-Fi стана незаменлива работа во нашите животи. Сепак, понекогаш, Wi-Fi не е сеприсутен. На пример, во подрумот или во покомплицирана просторија, сигналот за Wi-Fi може да не е целосно покриен. Пред неколку дена Р & Тимот Д на Катедрата за електроника и компјутерско инженерство на Универзитетот во Вирџинија спроведува експериментални проекти кои испраќаат безжични сигнали преку LED светилки —Лифи. Ако последниот експеримент е успешен, можете да послужите како рутер преку LED светилките што може безжично да се дистрибуираат дома, така што безжичниот сигнал во домот може да биде насекаде. Maite Brandt Pearce, одговорната за Р & Тимот Д, рече: “Испраќањето безжични податоци преку LED светилки не троши повеќе енергија, а LED светилките само ги прошируваат помошните средства за проширување на безжичниот сигнал преку нивните сеприсутни светла. Безжичен рутер. ”Lifi е зајакнат со безжични податочни сигнали преку LED светилки, што може да го направи Wi-Fi сеприсутен. Се разбира, првата премиса е да се осигура дека нема проѕирен прозорец во целата просторија, инаку сигналот за Wi-Fi најверојатно ќе биде оштетен од преносот на сијалицата. Претходно, компанија по име Vlncomm аплицираше за релевантни патенти и користеше LIFI технологија за да се поврзе на Интернет преку светлосните бранови на светилката на работната маса. Покрај подобрувањето на безжичните сигнали, LIFI е што поголемата предност е што е исклучително едноставна за имплементација. Замената на LED светилки е многу погодна. Друга голема предност на LIFI е тоа што нема ограничувања на светлосните бранови како што се невозвратените и популарни места како што е болницата. R & Д персоналот рече: “Оваа технологија ќе има влијание на Интернет на нештата. На пример, будилникот може да комуницира со тенџерето за кафе, известувајќи дека тенџерето може да започне кафе. Со други зборови, уредот опремен со LED светилки може да комуницира едни со други. Се разбира, не треба да бидете опремени само со уред за пренос на безжичен сигнал, бидејќи се додека има LIFI, тоа е доволно. ”

Неверојатно! Користете LED паметни светилки за да пристапите на Интернет или да служите како рутери 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect