loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Како правилно да го користите модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL

Модулот за извор на светлина за автентикација UL е поголем оптички дизајн, дизајн за дисипација на топлина, моделирање, дизајн на големина и дизајн на стандардизација на интерфејсот според која било форма на апликација. Горенаведениот дизајн се користи за да се постигне стандардизирана комбинација на различни места за примена на светилки за да се постигне практично користење. И функцијата за замена на модулот според животниот век, во поголема мера го реализираат намалувањето на корисничките трошоци. И индексот на прикажување на бојата (способноста да се репродуцира вистинската боја на изворот на светлина), како еден од трите важни индикатори за мерење на квалитетот на изворот на бела светлина, е исто така важен стандард за мерење дали UL сертификацијата AC извор на светлина модулот е здрав. Особено очигледно. Упатство за употреба: 1. Во оваа фаза, изворите на светлина на знаците што емитуваат светлина главно се користат во LED три светла, пет светла и шест светилки на влезниот напон на знаците што емитуваат светлина до DC12V. DC12V е напојувањето, па ако не го инсталирате прекинувачкото напојување при инсталирање на светлечките знаци, не влегувајте директно на пазарот за модулот за оптометрија или извор на светлина директно на пазарот. 2. Со цел да се избегне долгорочно оптоварување на прекинувачкото напојување, прекинувачкото напојување и моќноста на оптоварувањето на LED е подобро од 1: 0,8, а работниот век на производот според ова ќе биде посигурен и подолг. 3. Ако модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL надминува 25 групи, треба да се поврзе посебно, а потоа да се поврзе со кутијата што емитува светлина паралелно од висококвалитетните бакарни жици со јадро поголеми од 1,5 квадратни милиметри. Повеќе од 3 метри мора соодветно да се зголемат. За да се избегнат кратки кола, крајот на модулот мора да се исече и залепи. Доколку е потребно, користете завртка за самонапаѓање и водоотпорна серија на отворено. Осветленост. Осветлувањето на модулот за извор на светлина треба да биде помеѓу 3 и 6 cm, а дебелината на зборот може да се избере помеѓу 5 и 15 cm. 5. Во процесот на користење на модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL, внимавајте да обрнете внимание на проблемот со падот на напонот. Не правете само едно коло, од првата серија на поврзана опашка. Ова не само што ќе ја направи осветленоста неконзистентна поради различниот напон помеѓу првата и опашката, туку и проблемот со прекумерната струја на едно коло што ја согорува плочката. Точниот пристап е да се поврзете колку што е можно за да се осигура дека дистрибуцијата на напонот и струјата е разумна. 6. Ако треба да користите антикорозивни материјали во внатрешноста на зборот шуплина, обидете се да користите бел прајмер за да го зголемите коефициентот на неговата рефлексија.

Како правилно да го користите модулот за извор на светлина со наизменична струја за автентикација UL 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect