loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Како да изберете висококвалитетни LED светилка со висока моќност--

Ве научи како да изберете висококвалитетни монистра со високо-моќни LED светилки: 1. Разликата помеѓу нивото на моќност на зрачење на чипот: 2. Разликата помеѓу материјалите за држачи за ламби: Во моментов има алуминиумски држачи, месинг држачи, бакарни држачи итн. на пазарот. Бакарните држачи се најскапи, а цената е повеќе од десет пати поголема од разликата. Дури и ако е бакарна заграда, цената на позлата е поделена на висока и ниска. Пазарот генерално се нарекува добар држач, од кои повеќето се направени од месинг сребро. 3. Разликата помеѓу големината на чипот: Големината на чипот што обично се пријавува е MIL. Ако нема мерен микроскоп со висока моќност, генерално е тешко да се разликува. Колку е поголем чипот, толку е посветлен чипот. Површината од 230 квадратни метри е 230 квадратни метри, а големината на површината на чипот е добар начин да се разликува големината на чипот. 4. Разликата помеѓу материјалот на линијата за заварување: Чипот и држачот го користат методот на заварување со златна жица за да ја завршат врската со електродата. Во моментов, на пазарот има два вида линии од легура и жици од чисто злато. Линијата од чисто злато е најдобра. 1.0, 1.2 итн., колку е подебела златната линија, толку е помала топлинската група, толку е подолг животниот век. 5. Разликата помеѓу флуоресцентниот прав: бело светлосни зрна се направени од сино светло чип и жолт флуоресцентен прав. Флуоресцентниот прав главно е поделен на алуминиумска киселина и силикат. Изведбата на алуминиумска киселина е подобра од силикат. Тоа е YAG, YAG има стабилни перформанси, слабо распаѓање на светлина и слаба хемиска стабилност на самиот силикат, но осветленоста е повисока од YAG. Ако сакате да направите производ со стабилни перформанси, немојте да ве залажува таканаречената висока осветленост. Ова е голем проблем. 6. Разликата помеѓу лепилото: Флуоресцентниот прав треба да се меша со лепак и на чипот. Квалитетот на лепилото ќе влијае на распаѓањето на светлината и наносот на бојата. Тоа е лепак за желе. 7. Спецификации на боја поделба, одвојување и разделување: Поделба: е температурата на бојата поделба, како што се 3200k-3350K е опрема. Обичната фабрика за пакување ќе обезбеди BIN код за температура на бојата. Мала, добра конзистентност на бојата на светлината од изворот на светлина. Диференцијален напон: Напонот на чипот, како што е 3,0V-3,15V, е метод за поврзување на изворот на светлина, а напонот се контролира во рамките на 0,15V. На овој начин. Плата: Тоа е светлината на тече монистра на тече светлина монистра. Постојат лумени или шут или интензитет на светлина. За изворот на осветлување за осветлување, најдобро е да се користи распределбата на протокот. Се препорачува при купување LED диоди со висока моќност, сепак да се базира на ефикасноста на светлината. Технологија копродукции, Ltd., специјализирана. Во 13-годишното искуство во производството и продажбата на LED компоненти, мониста на светилки со висока моќност од 1W, светла за разбирање на имитациониот тек се погодни за улични светла, водни светла, автомобилски светла, фарови итн.; Изборот на суровини, златната нишка на Хе Ли, црвената бакарна заграда, Сан'ан, Џингсинг, чип Дехао. 13 години индустриски врнежи за придружба на вашите висококвалитетни светилки. Добредојдовте да се распрашате: 13902912109 г. Jiang 310S цевка од нерѓосувачки челик шаблон за лична биографија 304 цевка од не'рѓосувачки челик Тибетски списи

Како да изберете висококвалитетни LED светилка со висока моќност-- 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect