loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Дизајн и технологија за возење со висока моќност на бело светло LED светло за улично светло

Со цел да се максимизира стапката на конверзија на електрична енергија и ефикасноста на дисипација на топлина на улични табли за улично осветлување со LED светло, дизајнот на LED чипови со висока моќност се користи за проширување на областа на LED чипови со висока моќност, а технологијата за оптимизација на електродата ја зголемува количина на LED чипови. , Направете ја површината на чипот рамномерно да тече топлина, работата на чипот е постабилна. Анализа на процесот на пакување на LED диоди со бела светлина со висока моќност за да се подобри стапката на осветлување на чипот, да се гарантира квалитетот на белата светлина и технологијата за дисипација на топлина на уредот. Врз основа на резултатите од горенаведената технологија и софтверот за анализа на конечни елементи на резултатите од анализата на термички отпор на пакувањето на LED уредите со висока моќност, технологијата на склопување низи на LED чипот COB (Chip On Board) беше решена да го создаде најдоброто техничко решение за производство на табли за улично осветлување со LED осветлување. Температурата на јазолот на LED чипот лесно се контролира под 120 C и добра компатибилност со надворешната технологија за дисипација на топлина. Најдоброто растојание помеѓу чипот со низа чипови со висока моќност на ЛЕД беше пресметано преку најдобриот математички модел на светлина. Конечно, преку споредба на различни решенија за погон на бела светлина со висока моќност, се одредува најдоброто решение за возење за ЛЕД-то со бело светло за прилагодување на осветленоста за погонските артерии со широка струја (PWM). Во моментов, сè повеќе LED светилки ги заменуваат традиционалните светилки за осветлување и се користат во осветлувањето, рекламното осветлување, подводното осветлување, архитектонското осветлување, улични светилки и други апликации. Нашата влада беше “Зачувување на енергијата ”Како национална политика. Со земјата “Зачувување на енергијата ”Проектот се спроведува длабински, “Инженерство за зелено осветлување ”Тој е наведен како клучен проект за промоција во мојата земја и меѓувековната стратегија за индустрии за заштеда на енергија. Кинеската индустрија за осветлување влезе во сливот на индустриска надградба. Во контекст на барањето за зачувување на енергијата на осветлувањето и намалување на емисиите, ЛЕД производите со висока ефикасност и заштеда на енергија се во фокусот на индустриската надградба. “Почетокот на новата револуција во полето на осветлувањето ”Интегрира многу предности како заштита на животната средина, долг животен век, заштеда на енергија со висока ефикасност, високо прикажување на бои, нечести трепкања, неултравиолетови зраци, без комарци, моментално стартување, широк опсег на работа на напон, опсег на работна температура со голема ширина и друго. предности. Предноста на заштитата на животната средина е лидер на производите за осветлување кои штедат енергија. Ако 10% од традиционалните извори на светлина во мојата земја се заменуваат со LED секоја година, тие можат да заштедат 9 милијарди kWh, што е еквивалентно на 8,64 милиони тони јаглерод диоксид. Во моментов, производите за осветлување на LED светилки со висока моќност, исто така, навлегоа во сите области на општествениот живот. Следниве се неколку најчесто користени светилки, во споредба со LED светилки за да се измерат предностите на LED светилките. Компаративна квантитативна табела за предност на LED светилки (комерцијална електрична енергија: 1,2 јуани/kWh) Jinghan Optoelectronics разговараше со вас за да разговара за предностите на LED светилките во трансформацијата за заштеда на енергија според горната табела. Потрошувачка. За сегашната штедлива светилка или цевка за соларна ламба, ефикасноста на заштеда на енергија е исто така повеќе од 50%, а штетните и фатални материи во штедливата светилка или соларната цевка се целосно избегнати. —— HG. Дробењето на цевката за соларна ламба од 36 W може да предизвика содржината на жива пареа во околниот воздух да надмине 2000 пати повеќе од националниот стандард; и некои старо светилки не се третираат правилно, а живата содржана во подземјето. Тоа е огромна штета за еколошката средина. LED светлата не само што можат да се соочат со зголемената енергетска криза, туку и да обезбедат важен начин за прочистување на еколошката средина. Затоа, потенцијалот на LED осветлувањето во трансформацијата за заштеда на енергија е огромен.

Дизајн и технологија за возење со висока моќност на бело светло LED светло за улично светло 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect