loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Високо-моќни, висококвалитетни UV LED ламба за лекување!

UVLED е нов извор на светлина што се појави во последниве години. Во моментов, UVLED е прифатен од се повеќе производители, а опсегот на примена е проширен. Максималниот опсег на UV LED со висока моќност на UV LED е: 365-375nm/375nm-385nm/385-395nm/395-405nm/405-410nm, опсегот на моќност е 1-300W, увезениот чип се пакува, а пакувањето користи повторно анти-жолт УВ лепак. Обликот на инкапсулација може да се прилагоди според барањата на клиентите, производителот обезбедува бесплатни технички консултации, а тестот за примерок е обезбеден бесплатно; УВЛЕД изворот на светлина може да се консултира со официјалниот персонал за услуги на клиентите. Опсег на примена на UVLED: 1. УВ мастило за печатење стврднување, сушење, зацврстување, изложување, чистење, чистење, стерилизација, медицински, леплив третман; 3. ноќниот риболов заведува комарец, скорпија и сл.; 5. Криминалистичко истражување траги од крв, човечка течност судска истрага итн. 6. Испитување на истекување на индустриски флуоресцентни бои –HVAC, автомобил, итн. 7, фалсификување истрага –Валути, антиквитети, уметност, флуоресцентна анализа, откривање против фалсификување, идентификација на културни реликти итн. 8, минерална опрема за осветлување и осветлување –Видете скапоцен камен 9, инспекција на домот и хотелот –Најдете ги течностите на животните, инсектите и луѓето 10, преглед и поправка на стакло; 11. Осветлување на растенијата, култура на семиња итн. 12, PCB полиња: изложување, зацврстување, сончева верзија, сув 13, ФПД поле: изложување, поддршка, сончева верзија, чистење, Чистење, чистење, Чистење на 14 е оперантарска кај Рее е Екранскиот екран, специјални ефекти за светлина UVLED извори на светлина и UV лампите чини споредба 1. Ултра долг живот: Животниот век е повеќе од 10 пати повеќе од традиционалната лесна машина. 2. Извори на ладна светлина, без топлинско зрачење, температурата на фотографијата е ниска, а проблемот со традиционалното термичко оштетување е решен. Посебно е погоден за LCD рабови, филмско печатење итн. 3. Малата топлина во топлина може да го реши проблемот со голема топлина во традиционалната опрема. 4. Осветлете веднаш, нема потреба веднаш да се загревате до 100% моќност на УВ излезот. 5. На работниот век не влијае бројот на времиња на отворање и затворање. 6. Висока енергија, стабилен излез на светлина, добар ефект на зрачење, подобрување на ефикасноста на производството. 7, нема жива, нема да произведува озон, е побезбеден и поеколошки избор за замена на традиционалната технологија на извори на светлина. 8. Ниска потрошувачка на енергија, потрошувачката на енергија е само 10% од традиционалниот тип на светлина, што може да заштеди 90% од енергијата. 9. Трошоците за одржување се речиси нула. 10. Ефективните мониста на LED светилки мора да бидат Zhuhai. Квалитетот е загарантиран, цената е висока, испораката е брза, а услугата е добра. Топол потсетник на производителот: За да обезбедите висококвалитетни LED извори на светлина, ве молиме обрнете внимание на следниве точки: A, услови за складирање UVLED: температура 10 26 , влажност од 40% до 65%, продавница за зачувување на пломбите на кесите за пакување. B. Целиот персонал кој го користи целиот процес на користење на UVLED мора да преземе добра работа во спречувањето и елиминирањето на мерките за статички електрицитет. Не допирајте ја диодата на ултравиолетова светлина директно со вашите раце; Добра електростатска лента, а лентата треба да биде поврзана и заземјена помеѓу лентата; Д. При заварување, обрнете внимание на времето на заварување, температурата на заварување и треба да се разликуваат позитивниот и негативниот поларитет; Кога УВ ЛЕР, треба да обрнете внимание: А. Времето на привлечноста не може да ја надмине 3S; Б, температурата за превземање е ≤260 степени; Ц. Повторното заварување може да се завари само еднаш; Д. За време на заварувањето, разликувајте го позитивниот и негативниот поларитет, избегнувајте ги леќите за да ја спречите леќата Е и преземете мерки за дисипација на топлина, особено UVLED со висока моќност, обидете се да осигурат дека површината на радијаторот е доволно колку што е можно F. Со цел да се направи УВ светлечките диоди подолг век на траење, производителот препорачува користење на постабилна струја на двигател со постојана струја или IC без користење на погонска моќност со постојан напон или IC. Кога правите операции со LED ултравиолетова светлина, очите не можат да гледаат директно во ултравиолетовите зраци, направете го тоа, направете го тоа, направете го тоа. Добра заштита на очите и кожата. Горенаведеното е толкување на уредникот на производителот на УВ ЛЕР. Производителот е специјализиран за производство на мониста за LED светилки како што се УВ ЛЕД, УВ УВ ЛЕД, лепенка и висока моќност. Ако има побарувачка, контактирајте го нашиот официјален персонал за услуги на клиентите.

Високо-моќни, висококвалитетни UV LED ламба за лекување! 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect