loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Модни светилки Конструирани од мониста за LED светилки

Многу пријатели гледаат дека се воодушевени од модерните нови LED светилки како што се кристалните лустери и како што се модерните LED светилки, па како се овие шарени кристални лустери кои изгледаат како огномет?. Исто така, во животот често ги гледаме LED светилките на телевизорот, сопственикот на компанијата за светилки и инженерскиот дизајнер паметно развиле дизајн, а преку комбинираниот дизајн се произведуваат овие шарени светилки. ЛЕД производите повеќе се однесуваат на комерцијалното осветлување и осветлувањето на домот, па кога многу пријатели ја земаат целосната карта на овие LED светилки со своите мобилни телефони или камери, често го прашувам Тианхуи. Монистрата на LED светилките формираат таква стилска светилка. Особено неодамна, многу нови серии на кристални светилки од LED серија се појавија на многу пазари за мебел за домови. Мали бело светло LED мониста за светилка се комбинирани со кристални ламби, што формира сребрени повеќеслојни кристални светилки за комбинирање на многу мали мониста на LED светилки за комбинирање на комбинацијата за комбинирање Направете ни неверојатни уметнички дела. На пример, горните светилки слични на светли ѕвезди, овој дизајн на осветлување е едноставен и изгледа исто толку светло и прекрасно како традиционалните кристални светилки. Што се однесува до врвните светла што цветаат како ефектите на огнометот, тој исто така ја пробива дизајнерската шема на традиционалните LED тавански светла на пазарот. Да се ​​воодушевиме од креативноста на дизајнерот. Но, пријатели, знаете ли, овие извонреден дизајн светилки, нивните главни материјали се составени од мали мониста на LED светилки. Тука е и случајната сребрена повеќеслојна кристална ламба за работна маса, која исто така е направена од мали бели ламби со мониста со кристални светки. Во исто време, во секојдневниот живот, повеќе извонредни ноќни светла, извонредни столни ламби, повеќеаголни светилки во форма на буквата У итн. се составени од мали мониста за LED светилки, само изберете различни мониста за светилки, различни, различни, различни се избираат и дизајнираат мониста за LED светилки, како? Магија. Резиме: LED светилките имаат карактеристики на зелени и еколошки. Развојот на науката и технологијата „ги направи светлата посветли, ќе ги направи светлата позелени и поблескави“. Технологија, Мр. (13 индустриско искуство во областа на производството на мониста за LED светилки), специјализирана за високопроток, високо-шоу, висока осветленост, висококвалитетни мониста за LED светилки, повеќе мали мониста за LED светилки за формирање на модни светилки Пресек 310S лична биографија на цевки од не'рѓосувачки челик шаблон 304 цевки од нерѓосувачки челик Тибетски списи

Модни светилки Конструирани од мониста за LED светилки 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мониста за лепенка за светилка погодни за SMT обработка
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
Извор на светлина со ултравиолетова точка TIANHUIUVLED точкаст извор на светлина
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Кои се главните индустрии на жолти смарагд зелени мониста со двобојни LED светилки?
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
[Примена] Примена на UVLED во медицинската игла за инјектирање
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Топлински UVLED Отпорност на топлина Вовед
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
[УВ лепак жолта промена] причините зошто УВ лепилото пожолтува
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
[УВ лепак] Ефектот на домашниот УВ лепак Tianhuiuvled е добар
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
[UVLED печатење извор на светлина] UVLED инкџет печатење извор на светлина
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати мониста за LED светилки Производителите да зборуваат за разликата помеѓу мониста за LED светилки
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Ефектот на растот на растенијата што одговара на брановите должини на LED
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect