loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Сува! 2835 Принцип и карактеристики на светли мониста со двојна боја на жолто и бело

2835 Жолти и бели блиски со двобојни бои (SMD2835 лампли) светлина: В: 3.0-3. 2V Y: 2.0-2. 2V позитивна струја: 60mA наназад: 5V температурна боја: W: 1700-10000 k y: 590- 595NM САКАША Силна антистатичка способност. Производите се инкапсулирани со силикон, кој ги задоволува барањата на еколошки процесни производи без олово. 2. Висока осветленост и добра светлосна боја; 3. Животот на ЛЕД: Користејќи ја Јапонија увезено висококвалитетно пакување со силиконски лепак, распаѓање со слаба осветленост, долг животен век; Infi флуоресцентен прав, гаранција за квалитет; 6. Гаранција за квалитет, разумна цена, конвенционален инвентар, испораката е многу навремена. Забелешки: А) Материјалното заварување не надминува 2 пати. б) Ве молиме не притискајте го LED светлото при заварување. в) Не извртувајте ја линиската плоча кога температурата не се враќа на нормалната температура по заварувањето. Спецификации за рачно заварување: При рачно заварување, температурата на рачката за лемење не е повисока од 300 C, а времето на заварување на секоја нога за заварување не надминува 3 секунди. 2. ЛЕР треба да се чува на температура под 30 C пред да се отвори, а влажноста е под 60%. Долгиот период на складирање е 1 година. 3. По отворањето на пакувањето, ЛЕР треба да се чува на услови под 30 C/40% влажност и *** да го користите во рок од 7 дена. 4. Ако ЛЕР ги надмине барањата од 3-та точка, LED *** може да се користи по печењето. Условите за печење се.: 60 ±5, 12 часа. 2835 жолто-бела двојна боја SMD мерки на претпазливост: 1. SMD LED треба да се запечати и складира во суво опкружување за да се спречи ЛЕД од апсорпција на влага. 2. Пред употреба, проверете дали кесата за запечатување е недопрена (како што е оштетувањето на запечатената кеса, истекување и треба да се врати во нашата компанија, повторно да се одвлажне и повторно да се спакува). 3. Производителот препорачува примена на трговецот: Откако ќе се расклопи запечатувачката кеса, ставете ја во рерна директно заедно, прилагодете ја температурата на 60-70 степени, печете повеќе од 12 часа, а потоа извадете го заварувачкиот заварувачки завар. 4. SMD3528.5050 заварување Се препорачува да се користи заварување со повратна наплата. Не се препорачува употреба на рачка за лемење рачно изработено заварување. Температурата на рачката за лемење генерално надминува 300 степени, што е лесно да се изгори чипот. 5. Температурата на повратното заварување се заварува со 220-230 степени, што е погодно за (обично е потребно 5050 за враќање температура на заварување под 3528,5050 температурата на заварување е погодна за користење 220 позитивни и негативни 5 степени). W 0,2W и 0,5W. Поради големината од 2,8 (долга) ×3,5 (ширина) ×0,8 (дебели) мм, именувани по големината на монистрата на LED светилката, именувани 2835 зрнца на светилките. Моќност: 0,1W, бело светло/сино светло/зелено светло итн.: помеѓу 3,0-3,4V, црвено светло и жолт притисок 1,8-2,4V. Струја 30 mA. Моќност: 0,2W, бело светло/сино светло/зелено светло итн.: помеѓу 3,0-3,4V, црвено светло и жолт притисок 1,8-2,4V. Струја 60 mA. Моќност: 0,5W, бело светло/сино светло/зелено светло итн.: помеѓу 3,0-3,4V, црвено светло и жолт притисок 1,8-2,4V. Тековно топло бело/бело светло од 150mA2835 (2700-6500K): Светлосен флукс 20-22 лумени 2835 лепенка се надградени производи по 3014 година, со подобри сеопфатни перформанси и поголема конкурентност на пазарот. Осветленоста и дисипацијата на топлина на 2835 се подобри од 3528. Широко се користеше, а 2835 стана монистра за LED светилки наведени во LED индустријата во индустријата за LED.

Сува! 2835 Принцип и карактеристики на светли мониста со двојна боја на жолто и бело 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мониста за лепенка за светилка погодни за SMT обработка
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
Извор на светлина со ултравиолетова точка TIANHUIUVLED точкаст извор на светлина
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Кои се главните индустрии на жолти смарагд зелени мониста со двобојни LED светилки?
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
[Примена] Примена на UVLED во медицинската игла за инјектирање
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Топлински UVLED Отпорност на топлина Вовед
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
[УВ лепак жолта промена] причините зошто УВ лепилото пожолтува
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
[УВ лепак] Ефектот на домашниот УВ лепак Tianhuiuvled е добар
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
[UVLED печатење извор на светлина] UVLED инкџет печатење извор на светлина
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати мониста за LED светилки Производителите да зборуваат за разликата помеѓу мониста за LED светилки
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Ефектот на растот на растенијата што одговара на брановите должини на LED
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect