loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

COB извор на светлина Цена Големина

Споменато во овој извор на светлина со мониста на LED светилка, ЛЕД светлото го префрла светлото преку контролата на вградениот микро чип. Во примената на малиот инженеринг, може да се користи без контролер, кој може да постигне градиент, скокање, трепкање во боја, случајно трепкање, бројот на работа од работата на чипот и анализата на интегрираната густина на чипот откри дека интегрираното пакување Температурата на јазолот со бело светло со повеќе чипови се зголеми со зголемувањето на бројот на интегрирани чипови, а неговата прозрачна ефикасност се намали со зголемувањето на бројот на интегрирани чипови. Тоа е исто така важен фактор на влијание во примената на интегрираната технологија за пакување. Светлосниот ефект во стабилна состојба се однесува на односот на мерењето на светлосниот флукс со електричната моќност измерена кога температурата на јазолот на чипот веќе не се зголемува и силната светлина кога светлината е силна кога работата на изворот на LED светлина влегува во термичка стабилност. Светлосниот ефект во стабилна состојба се однесува на оптичките ефекти на целокупните LED светилки, освен за придвижување на напојувањето, што ги рефлектира сеопфатните карактеристики на светлината, електричната енергија и топлинската енергија во вистинската работа на LED. Покрај ЛЕД преодното светло и специјалитетот за електрична енергија, ефектот на светлина во стабилна состојба ги вклучува и температурните промени на системскиот пренос на топлина и дисипацијата на топлина. Познато е и како системско светло. Динамичните ефекти како што е промената на градиентот на цената на изворот на светлина COB, исто така, може да се постигнат преку контролата на DMX за да се постигне ефектот на бркање, скенирање. Во моментов, овие главни места за примена се веројатно овие: единечни згради, историска група на згради надворешно ѕидно осветлување, светлина и надворешно светло во зградата, внатрешно локално осветлување, зелено пејзажно осветлување, осветлување со рекламна картичка, покрај волуменот, LED извор на светлина исто така има долг животен век Предноста, ова е и најголемата предност. Слабеењето на сијалицата е брзо, и иако ЛЕР е исто така ослабена, брзината е бавна. Теоретски, има животен век од десетици илјади часа. Долг живот: LED извор на светлина е нов тип на електро-оптички извор. Нејзиниот принцип на работа е сосема различен од другите постоечки електро-оптички извори. Механизмот за конверзија е композитен од електроника од под во дупка, кој припаѓа на типот на извор на ладна светлина (греење без електроди од светлина). Структурата на изворот на LED светлина е едноставна, прозрачното тело е тело од цврста легура, заедно со неговиот многу мал волумен, единствена LED моќност, значително загревање и без проблем со пожар. Животниот век на LED е значително поголем од цевката на флуоресцентната светилка, што е од голема вредност за намалување на трошоците за одржување. Бидејќи LED улични светла имаат пониски трошоци за енергија и подолг работен век, се повеќе и повеќе градови се прифаќаат. Со доаѓањето на ерата на 5G, сега се достапни паметните LED улични светилки со различни функции. Додека се следи сообраќајот и јавната безбедност и се прикажуваат информации од јавен карактер, постои уште една улога во развојот на паметните градови: опремата за базната станица 5G може да се инсталира при инсталацијата. На столбот на светилката. Кога цената на изворот на светлина COB е 10.000 часа, осветленоста може да достигне 70% до 80% од почетната осветленост, а традиционалниот извор на светлина на сијалицата е заменет двапати во ова време на употреба. На крајот на краиштата, само половина од почетната осветленост е помала од стотици производи. Опсегот на моќност на производот се движи од 0,5W до 100W, а светлосниот ефект достигнува 130lm/W, а нула пад на светлината постигна 2000 часа. , Производи со ниски барања за ефикасност на светлината. Другиот крај е производ од високата класа во посветеното поле, како што е ограничениот простор за дизајн на светилките, но бара општ излез на јачина на звук со висока моќност и висока светлина, посебни барања за доверба и посебни барања за мала коса и излезна моќност на мала коса. . Од среден и долг рок, пазарот со апсолутно голем дел од инверзија е неизбежен тренд. Со светлосната ефикасност на превртениот чип, цената континуирано се оптимизира, а идниот пазарен простор е огромен, а интегрираното пакување со LED со повеќе чипови е еден од начините да се постигне високомоќно бело светло LED осветлување. Овој напис ги сумира карактеристиките на интегрираното пакување, го воведе од аспекти на примена на производот, режим на пакување, третман со дисипација на топлина и оптички дизајн и го анализираше развојниот тренд на интегрираното пакување. , Интегрираната амбалажа исто така ќе се развива брзо. Изворите на светлината COB вклучуваат црвена, жолта, сина, зелена, бела, виолетова светлина, RGB итн., кои се широко користени во огнените светла, улични светла, рударски светла, предупредувачки светла, светла за осветлување, инженерство за осветлување и други аспекти. Научно-технолошкиот парк Шенжен има целосно управување и удобно опкружување.

COB извор на светлина Цена Големина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect