loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Каков вид на LED модул за извор на светлина е многу безбеден

Подемот на домашниот пазар за LED осветлување најпрво започнува од полето на брендот на модулот за LED извор на светлина. Од „Десетте десет градови“ до „Милиони педесет градови“, ЛЕД надворешното осветлување беше поттикнато и брзо развиено со политиките. Со цел подобро да се усогласат со развојот на пазарот, ЛЕР компаниите го зајакнаа истражувањето и развојот на технологијата. Од една имитација до сегашниот модул за LED улични светилки на Lighting Engine, брзиот напредок на технолошкиот напредок во голема мера го промовираше развојот на LED улични светилки. Таканаречената модуларизација се однесува на композитни производствени модули како што се извори на светлина, компоненти за дисипација на топлина и напојувања за возење за масовно производство и производство на стандардизирани производи за LED осветлување во согласност со фиксните параметри и калапи. Во моментов, не се неколку компании кои произведуваат LED модули за извор на светлина. Во растворот за модул со извор на светлина со самодисипација на топлина, повеќето од нив се директно изложени на сончевата светлина на леќите направени од високомолекуларни материјали. Во исто време, жиците поврзани со модулот исто така се директно изложени на сонце. УВ зраците ќе имаат значително влијание врз перформансите на овие материјали на овие материјали. Стандардизиран мотор со добра светлина може да ги реши проблемите на многу полиња со високомоќни LED осветлување, како што се дисипација на топлина, водоотпорен, серија на водоотпорни, серијализација, одржување и универзалност. Откако ќе се гарантира доверливоста, треба повеќе да се грижи за уникатноста на модулот на LED улични светла и супериорните перформанси на традиционалното улично осветлување. Сега нема многу улични светилки. Верувам дека малкумина ќе ги импресионираат уличните светла на одреден пат, бидејќи изгледа речиси исто. Како „висока прецизност“ на електронските производи, LED диодите се сосема различни, така што секој пат ги има карактеристиките на секој пат, така што луѓето можат да направат луѓето да блеснат. Всушност, од дизајнот на брендот на модулот за LED извор на светлина, без разлика дали се работи за модуларизација на изворот на светлина или модуларност на светлосниот мотор, тој обезбедува широк дизајн простор за дизајнот. Во иднина, според различните барања на апликацијата, можете да изберете различни модули за да изберете различни модули во различни модули во иднина. Дизајн. Од оваа гледна точка, компаниите за LED улични светилки, вклучувајќи ги и производителите на модули со висока моќност на отворено, сè уште имаат написи што треба да ги направат. Не може да се излезе од пазарот за да се зборува за производи, ниту може да се разговара за да се зборува за пазарот. Сега, кога сме во ерата на LED осветлувањето, она што треба да направиме е да проучиме како да ги играме предностите на брендовите на модулите со LED извори на светлина и подобро да му служиме на животот на луѓето.

Каков вид на LED модул за извор на светлина е многу безбеден 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect