loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Постојат три негативни ефекти на LED лемењето

Постојат три негативни ефекти на заварите со ЛЕД: 2018-01-25: 333 Ефектот на стелата е различен поради различната количина на вкупна паста, поради ефектот на термичка експанзија и контракција за време на процесот на заварување. Силата на истегнување генерирана од повеќе споеви за лемење е голема, а количината на лемење со помал волумен е помалку затегнувачка. Силата на истегнување генерирана од големата количина на споеви за заварување е доволна за да ги повлече заварените споеви со помал волумен, или феноменот на дезаварување, или поради брзината на ладење на брзината на ладење, или поради брзината на ладење, неочекувано, топло заварените споеви што се појавија не се изладени, силата на контракција не се произведува или е мала, а ладното лемење почна да се собира, што произведува голема сила на контракција, што резултира со влечење на топлите споеви за заварување. Тоа се нарекува ефект на споменик. Како што е прикажано на сликата: причината за ефектот на споменикот: 1. Големината на подлогата PAD е нерамна. 2. Степенот на мазност на заварената површина е различен. 3. Насоката на загревање на деловите за заварување/ Баланс. 4. Количината на калај паста е нерамна. 5. Целокупниот распоред на количината на електронската компонента (IR е заварен). 6. Брзина на ветерот и вибрации за време на процесот на повратно заварување. 7. Брзината на загревање на заварените делови е нерамномерна. Ефектот на превод е поради различното количество на двете каламени пасти, топењето на тинут ќе направи материјалот да се подигне поинаку. Под дејство на гравитацијата, материјалот ќе се преведе. . Како што е прикажано на сликата: Двете лимени пасти со иста количина со ист ефект ќе се подигнат по загревањето, а потоа материјалот автоматски ќе биде свртен кон предната и задната и левата и десната положба за да се направи на иста висина. .

Постојат три негативни ефекти на LED лемењето 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect