loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Дали мониста на LED светилки со висока моќност чинат струја?

Техничките карактеристики на монистрата на LED светилките за новогодишната ноќ (1) Поврзете го чипот и алуминиумската легура на топлински водич композитен супстрат (радијатор) во едно и користете единствена едногодишна моќност на ЛЕЛЕД светилка класификација на мониста за пакување со светлина D технологија. Чипот е концентриран директно на матрицата за дисипација на топлина за да се направи отпорност на топлина помеѓу чипот и подлогата за дисипација на топлина. Врз основа на системот за термичко управување на бионизмот, беше воспоставен моделот отпорен на моќност на моделот на првослојна структурна отпорност на топлина за првата дисипација на топлина на чипот на LED светилка, кој беше поставен. (2) Чипот за LED светилка стар ноќен годишен моќ се карактеризира со двослојна структура на ладењето и интегрираното дисипирање на топлина на чипот на изворот на топлина. Како што се зголемува температурата на изворот на греење, воздухот тече во порозниот радијатор. Конвекцијата на воздухот обезбедува канал за проток, а топлината автоматски се емитува за да се осигура дека чипот е нормален во температурниот опсег за безбедно користење. Напредната топлинска спроводливост и системот од топлина до проток обезбедуваат одличен ефект на дисипација на топлина, што дополнително ја подобрува ефикасноста на осветлувањето на чипот. Ставањето на чипот (45 мил. 45 ми1) за интегрирано пакување (концентриран на мала површина) за да се добие извор на светлина на лицето со висок ефект на светлина, со карактеристики на висока густина на светлосен флукс, висок вкупен флукс на светлина, низок сјај (3) Денес , се користи горната технологија и се користи горенаведената технологија. Подготвен е режимот „Интегриран режим на заглавие на чипот (структура со два слоја)“. Дополнително, овогодинешниот автомобил со монистра со моќна LED светилка треба да ја зајакне дисипацијата на топлина на електричните вентилатори претходната година, што е тешко да се задоволат потребите на пазарно ориентирана апликација. Автомобилската лесна индустрија користи LED извор на светлина за да ги произведе ограничувањата на автомобилот претходната година.

Дали мониста на LED светилки со висока моќност чинат струја? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мониста за лепенка за светилка погодни за SMT обработка
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
Извор на светлина со ултравиолетова точка TIANHUIUVLED точкаст извор на светлина
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Кои се главните индустрии на жолти смарагд зелени мониста со двобојни LED светилки?
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
[Примена] Примена на UVLED во медицинската игла за инјектирање
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Топлински UVLED Отпорност на топлина Вовед
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
[УВ лепак жолта промена] причините зошто УВ лепилото пожолтува
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
[УВ лепак] Ефектот на домашниот УВ лепак Tianhuiuvled е добар
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
[UVLED печатење извор на светлина] UVLED инкџет печатење извор на светлина
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати мониста за LED светилки Производителите да зборуваат за разликата помеѓу мониста за LED светилки
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Ефектот на растот на растенијата што одговара на брановите должини на LED
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect