loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Сериско производство на светла за прочистување на воздухот УВ LED светилка, со добар квалитет и добро

Светлата за прочистување на воздухот се еден вид светилка што може да го прочисти воздухот. Инсталирањето на оваа светилка во просторијата може ефективно да го разгради формалдехидот во просторијата и да го одржи внатрешниот воздух свеж и здрав. Овој уредувач на меки текст се фокусира на принципот на дизајнирање на светлата за прочистување на воздухот и улогата на светлата за прочистување на воздухот. Дозволете ми накратко да зборувам за работите на светлата за прочистување на воздухот. Кој е принципот на дизајнирање на принципот на дизајнирање на светилка за прочистување на воздухот? Зошто овој вид на светилка може да игра улога во прочистувањето на воздухот? Всушност, причината зошто прочистувачот на воздухот може да го прочисти воздухот е главно затоа што прочистувачот е инсталиран со предавател на негативни јони инсталиран во прочистувачот. Негативните јони се природни молекули кои можат да ги прочистат загадувачите, чадот, бактериите и мирисите во воздухот. Може да реагира со повеќе молекули во воздухот, како што се формалдехид, толу, бензен, чад, прашина, полен итн., што ќе биде штетен гас гас, распаѓање на материјалот за да се постигне целта за прочистување на воздухот. Прочистувачот на воздухот комбинира светла за заштеда на енергија и фрлачи на негативни јони преку технологија на плазма со ниска температура. На овој начин, кога светлото за заштеда на енергија ќе почне да свети, фрлачот на негативни јони ќе работи и рамномерно ќе ги следи светлата во секој агол од собата. Прочистете ги сите видови загадувачи, мирис, чад, мувла и други мириси во воздухот во просторијата. Кои се ефектите на светлата за прочистување на воздухот? Главната улога на светлината за прочистување на воздухот? Главно ги има следните функции: (1) Светилките за осветлување што се користат во светлото за прочистување на воздухот се светилки за заштеда на енергија. Трепкаат и имаат одредено заштитен ефект врз видот. Покрај тоа, работниот век на штедливата светилка е сè уште многу долг, а перформансите на трошоците се многу високи. (2) Светлото за прочистување на воздухот може да ги отстрани токсичните материи во воздухот, особено формалдехид-формалинот и другите супстанции што остануваат во просторијата по украсувањето. Ако овие штетни материи останат во затворени простории, луѓето живеат во таква штетна супстанција и опкружува гас долго време, тоа ќе донесе големи скриени безбедносни опасности. (3) Покрај светлата за прочистување на воздухот, може да се отстранат штетните гасови и супстанции како што се формалдехид, толу, бензен, бензен, чад, прашина, полен итн. Чисти. (4) Светлото за прочистување на воздухот го користи методот на негативен јонски клиренс. Негативниот јон може да го направи воздухот чист, да произведува повеќе кислород, а за респираторниот систем на луѓето, кардиоваскуларниот систем, нервниот систем, метаболизмот, крвта, имунолошкиот капацитет и други аспекти поволна улога. Јадрото на светлото за прочистување на воздухот е неразделно од мониста на LED светилки. Овој вид на ултравиолетови LED светилки може да се применат на светла за прочистување на воздухот или светилки за гаснење комарци. Производителите на Zhuhai се специјализирани за производство на светла за прочистување на воздухот ултравиолетови LED монистра, светилки за комарци УВ ултравиолетови LED ламби, квалитетот на производот е загарантиран, цената е прифатлива, производителот обезбедува бесплатно тестирање на примерокот. Мнозинството пријатели на кои им треба може да контактираат со официјалниот персонал за услуги на клиенти преку Интернет. Добрите цени и добрите производи, производите со мониста за LED светилки со добар квалитет се во Жухаи!

Сериско производство на светла за прочистување на воздухот УВ LED светилка, со добар квалитет и добро 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect