loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Диода што емитува инфрацрвена светлина од 850 Nm, која може да постигне квази-прав зрак!

Производителите на Zhuhai лансираа 850nm инфрацрвена диода што емитува светлина, која користи прецизни леќи со оптички дизајн за да постигне квази светлосен зрак. (Зракот за изведба се однесува на мал радиус на зракот кој има мал агол на дивергенција на зракот, така што радиусот на зракот нема значително да се промени по одредено растојание на дисеминација (обично ласерски зрак). Должината на должината е поголема од идејата на идејата. На пример, зрак од 1064 nm зрак, радиусот на зракот на половината е 1 mm, а неговата должина на Ruili е околу 3 m во воздухот. Затоа перформанса. Бидејќи должината на Руили е пропорционална со квадратниот радиус на радиусот на половината, големиот радиус на половината е попогоден за долго растојание на зракот.) Под услов од 20 mA, брановата должина на врвната емисија е λТипичната вредност на p е 850 nm, а типичната вредност на моќноста на зрачењето е 5 MW, што има карактеристики на долгорочна доверливост и висока моќност. Диодата што емитува инфрацрвена светлина од 850 Nm има одлични карактеристики на паралелна светлина. Може да се користи не само како паралелна светлосна LED диода за енкодерот, туку може да се користи и во полиња од индустриско ниво, како што се роботите со мотор и индустриска опрема. 850 Nm инфрацрвена диода што емитува светлина е инкапсулирана со стаклена леќа за да се обезбеди издржливост на производот. Материјалот од диоди со инфрацрвена светлина од 850 Nm има одлични карактеристики на хетерогеност, така што диодата што емитува инфрацрвена светлина од 850 nm може да добие голем интензитет на светлина при помал напон, а со тоа да ја подобри севкупната ефикасност на системот. Дополнително, кога позитивната струја е 20 mA, минималната вредност на диодата што емитува инфрацрвена светлина од 850 nm (големината на светлосната точка измерена на 4 mm на горниот дел од објективот) е само 4,0 mm, а типичната вредност е 4,3 mm. Многу е погоден за апликации со ограничен простор. Суштина Обратен напон на 850nm инфрацрвени диоди што емитуваат светлина е 5V, позитивната струја е 100mA, а максималната вредност на обратната струја е 10 μА, потрошувачката на енергија е само 150 mA, што во голема мера може да ја намали потрошувачката на енергија на системот. Нејзиниот работен температурен опсег е -30 C 100 C, што може да обезбеди точни резултати од мерењето во широк опсег на работна температура. 850 Nm инфрацрвена светлина диоди кои емитуваат производители на големо, Zhuhai производителот на големо, добри производи се во Zhuhai. Карактеристики на производот на производителот 850nm диода што емитува инфрацрвена светлина: 1. Изведба LED2, врвен бран за лансирање λP типична вредност од 850nm3, висока моќност, висока доверливост 4. одлични карактеристики на паралелна светлина 5, пакување стаклени леќи 6. Ефикасност на системот високи производители Технички параметри на диоди што емитуваат инфрацрвена светлина 850nm: 1. обратен напон: 5V2, напредна струја: 100mA3, обратна струја (обратен напон е 5V): максималната вредност е 10 μA4, потрошувачка на енергија: 150mA5, температурен опсег на складирање: -40 110 6. Работен температурен опсег: -30 100 7. Кога напредната струја е 20 mA λP: Типичната вредност е 850nm9, моќноста на зрачењето: типичната вредност е 5MW10, опсегот на спектарот е 50%: типичната вредност е 25nm11, позитивниот напон: типичната вредност е 1,4V, максималната вредност е 1,6V12, ефективна големина (на 4 мм на врвот на објективот Измерени светлосни точки): Минималната вредност е 4,0 мм, а типичната вредност на 4,3 мм Инфраструктура од 850 nm производителот: 1. Кодер 2, Електрик 3, Индустриска опрема Избор на роботи со висококвалитетни производи со монистра за LED светилка, прво изберете го вистинскиот, правилното нешто мора да биде правилно Производителите на мониста за осветлување, по можност производители на Zhuhai, производителите специјализирани за производство на различни лепенки, инфрацрвени, директно вметнување и други мониста на светилки, поддршка за прилагодување, цитати во реално време, дознаки во реално време, висококвалитетна големопродажба, е вашиот висококвалитетен избор!

Диода што емитува инфрацрвена светлина од 850 Nm, која може да постигне квази-прав зрак! 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Customer service
detect